Akrep Kral

Akrep Kral

Akrep Kral

Rüzgarlar dondurucu bir soğuk ile eser, yapraklar birer birer düşer, göçmen kuşlar çoktan gitmiştir ve ilkbaharın şen renkli çayırları, yerini kışın siyah bozkırlarına bırakır… Ta ki savaşçı Mars’ın ateş ile yönettiği Koç’un zamanı gelene kadar. Her şey zıttı ile vardır. Evren dualite üzerine kurulmuştur. Mars gezegeni de yaşam, ölüm ve yeniden doğuş döngüsünü Akrep ve Koç burçları üzerinden kurar. İkisini de Mars yönetir, bahar aylarında can verir ve sonbahar geldiğinde de geri alır…

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

 

Başak, hasat zamanıdır.

Terazi, hasatların adilce paylaşımına denk gelir.

Akrep Krallığının zamanı ise ölüm demektir.

Su elementinin sabiti niteliğinde olan Akrep Burcu, Zodyakta 8. Evin yöneticisidir. Burası bitişler ve yeniden başlangıçların evidir. Bu mevsimi sağ salim atlatanlar daha da güçlenir, zayıf olanlar ise başka bir şekle dönüşmek zorunda kalır. Yaz aşklarının sonbaharda bitmesi tesadüf müdür? Sonbaharı atlatanlara yaz aşkı denir mi? Bu kasım ayında her birimiz, kışın soğuk nefesini hissederken, vazgeçmemiz gerekenlerle yüzleşeceğiz. Derin ve soğuk bir uykunun ardından, yeni başlangıçlarla müjdeleneceğiz.

Koç Burcu: Yükselen Koç burcu ve Koç burcu olanlar için ortaklıklar, evlilik ve birlikte iş yapmak için son derece verimi bir dönem olacak kasım ayı. İlişkilerinde ise dengeyi sağlamaları son derece önemli olacak, abartılı davranışlardan kaçınmaları gerekli. Dürüstlüğün ve mütevaziliğin her daim geçer akça olduğunu unutmamalılar.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için kasım ayı çalışma arkadaşları ile ilgi olarak uyum getirecek. Kasım ayı içinde fazla mesai yapmak durumunda da kalabilirler. Yaratıcı fikirleri ile üstlerinden övgü görürlerken çalışma arkadaşları ile çatışmaya düşmemeye dikkat etmeliler.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkiz olanlar için ise kasım ayı hem aşk hem de iş hayatında uyumlu ve hoş sürprizlerle dolu geçecek. Flörtlerle başlayan hoş yakınlaşmaların evliliğe doğru giden ciddi ilişkilere dönmesi mümkündür. Yine de eski zamanlardan gelen krizlere karşı hazırlıklı olmalılar. Eski ilişkilerinin gölgelerinin yeni aşklara düşmesine izin vermemeleri gerekir.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise aile ile ilgili konularla çok meşgul olacaklar. Taşınma ile ilgili konular gündeme gelebilir. Çocuklarına, evcil hayvanlara ve hobilerine daha çok zaman ayırmak isteyecekler. Eşler ve ortaklarla yaşanacak olan fikir uyuşmazlıklar ciddileşebilir.

Aslan Burcu: Yükselen burcu Aslan olanlar ve Aslan burçları için kasım ayı duygusal yönden yoğun hesaplaşmaları yaşayacakları bir ay olabilir. Bu ay içinde duygusal olarak yaşam-ölüm-yeniden doğum üçlemesini deneyimleyebilirler. Geçmişten gelen çatışmaların çözümleneceği ve kendilerinden sürekli fedakarlık ederek sürdürdükleri ilişkilerin sonlanması noktasındalar. Bu duygusal değişim, önlerinde yeni fırsatlar ve yeni kapılar açılmasını sağlayacaktır.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise, kasım ayı yoğun enerjili ve yüksek tempolu bir ay olacak. Pek çok yeni proje ve başlangıç için kendilerini hazır hissedecekler. Aile ve kardeşler ile ilgili olan ilişkilerde, kendilerini değişimin dinamosu olarak görmeleri mümkün. Bol enerjili, yoğun bir çalışma içinde olacaklar. Evde beklenmedik tadilat, tamirat işleri çıkabilir. Mobilya değişimi söz konusu olabilir.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise kasım ayı bir genişleme ve feraha kavuşma ayı olacak. Bu dönem içinde beslenmelerine ve kilo alımlarına son derece dikkat etmelerinde fayda var. Bol bol sıvı tüketmek iyi gelecektir. Maddi konular ve yatırımlar için güzel fırsatlar kapılarını çalabilir.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için kasım ayı boyunca kendileri ile ilgili yeni kararları ve yeni fikirleri hayata geçirecekleri bir ay olacak. Duygusal, düşünsel, mantık ve iletişim olarak güçlerinin zirvesinde olacakları bir ay olacak. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmelerinde fayda var.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise kasım ayı maddi konular ile ilgili olarak sürpriz gelişmelere hazırlıklı olsunlar. Gelirleri artabilir ancak bununla beraber harcamalarını kontrol etmeleri gereklidir. Popülerliklerinin artacağı ve göz önünde olacakları bir döneme giriyorlar. Dernek ve hayır işleri için çalışabilirler.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için kasım ayı, kariyerleri için hoş sürprizlerin ve keyifli ortaklıkların söz konusu olduğu bir ay olacak. Aileleri ile ilgili yeni projelere başlayabilirler. Hazırlık aşamasında oldukları pek çok proje şekillenebilir. Keyifli başlangıçlar yapabilirler.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için ise kasım ayı, hem kariyerleri hem de sosyal statüleri açısından son derece parlak bir döneme girdiklerini işaret ediyor. Ard arda gelen projeler arasında seçim yapmakta zorlanabilirler. Yurtdışı seyahatleri gündeme gelebilir. Yüksek öğrenim ile ilgili fırsatları değerlendirebilirler.

Balık Burcu: Kasım ayı boyunca kariyerlerinde oldukça uyumlu etkiler altında olacaklar. Üstleri ve astları ile ahenkli iletişimler kurabilirler. Başarları takdir edilecektir. Yurtdışı projeler gündeme gelebilir. Gelirlerinde sürpriz artışlar görülebilir. Toplum önündeki pozisyonları güçlenecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.