Bahar Ağrılardan Kurtulmak Mümkün

Bahar Ağrılardan Kurtulmak Mümkün


Bahar yorgunluğu, kas ve eklem ağrılarını da beraberinde getiriyor. Mikropsuz iltihap enjeksiyonuyla, bahar yorgunluğunun yol açtığı ağrıları üstünüzden atabilirsiniz.

Uzman Dr. İlker Solmaz

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı

Güneşin yüzünü gösterdiği ve doğanın canlanmaya başladığı bahar mevsimi, insan üzerinde tam tersi etki bırakıyor. Havadaki elektrik yükünün, buna bağlı olarak pozitif ve negatif yüklü iyon artışının sinirleri etkileyerek stres seviyesini yukarılara çekmesi bahar yorgunluğuna yol açıyor. Kendisini yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğüyle hissettiren bahar yorgunluğu, kortizon türevi hormonların aşırı düzeyde salınmasıyla da baş, boyun, sırt ve bel bölgelerinde ağrılara neden oluyor.

Özellikle bahar mevsiminde artan ağrılar. Bu vücudun konuşma yöntemidir ve bu sesi ağrı kesicilerle kısmamak, ağrıların altında yatan nedenlerin araştırılması gerekir. Doğanın kendini yenilediği bahar mevsiminde artan ağrılardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Mevsim geçişlerinde migren nöbetleri artıyor

Bahar ayları aynı zamanda ağrıların arttığı dönemdir. Halsizlik, yorgunluk ve mutsuzluk hissi, tüm vücutta özellikle kaslarda ağrılara yol açabilir. Bunun nedeni de mevsimsel geçiş döneminde hormonlarda olan değişiklik ve kan akışıdır .

İlkbaharda en sık görülen ağrıların baş bölgesinde olduğunu, migren ve gerilim tipi ağrıların sıklaşır. Özellikle migren hastaları mevsim geçişlerinde sık sık nöbet geçirir. Halk arasında kulunç olarak bilinen, sırt ve bel bölgesinde yoğunlaşan ağrılar kişide büyük rahatsızlık yaratır. Bahar aylarında kürek kemiğinde, boyun ve bel bölgesinde bıçak saplanmasına benzer şekilde ortaya çıkan ağrılar ise sık karşılaşılan ağrı türleri arasında yer alır.

Mikropsuz iltihap ile ağrılara çözüm

Ağrıya maruz kalma açısından kadınların erkeklere oranla daha fazla risk taşır. Ağrı kesiciler ile geçiştirilmeye çalışılan kronik ağrılardan mikropsuz iltihap yöntemi ile kalıcı olarak kurtulmanın mümkündür. Mikropsuz iltihap enjeksiyonu ile vücudun doğal iyileştirme mekanizmasının devreye sokularak, ağrıya sebep olan bulgular ortadan kaldırılır. Proloterapi adı verilen bu tedavi yöntemiyle bahar aylarına daha enerjik, sağlıklı ve canlı girilebilir. Ağrının kaynağı olan hasarlı bölgeye şekerli sudan oluşan özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle hasarlı bölgede mikropsuz iltihap oluşturuluyor. Vücut, oluşturulan bu mikrobu yok etmek için, hasarlı doku üzerine tamir edici hücreleri hızla gönderir ve hasarlı dokuyu kendisi tamir eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.