Beyaz Ve Sıcak Gülüşün Reçetesi

15.10.2012
35
Beyaz Ve Sıcak Gülüşün Reçetesi

beyaz ve sıcak gülüşün reçetesi, dr.selçuk özbölük, diş beyazlığı, gülmek, home bleaching.office bleachingsigara kahve,dişlerde çürük,protez,estetık dolguSararmış dişlerinizi ne kadar fırçalarsanız fırçalayın, istediğiniz beyazlığı yakalamanız mümkün olmuyor mu? Rahat gülümseyemiyor, özgürce konuşamıyor musunuz? Üzülmeyin…

Selçuk Özbölük
Diş Doktoru
Uzman bir diş hekimi kontrolünde dişlerinizi beyazlatabileceğiniz günler çok yakın. İşte size üç farklı yöntemle sahip olacağınız “beyaz gülüşün” reçetesi…

Özgürce konuşup gülmenize engel olan faktörlerin başında sigara, çay, kahve, kola gelir. Beyaz ve sıcak bir gülüş öncelikle kişinin alışkanlıklarına bağlıdır. Kişi diş bakımına önem vererek düzenli ve bilinçli; yani dairesel hareketlerle, diş yüzeyindeki maddelere zarar vermeden fırçalama yapmalı, içeceklerini dikkatli seçmelidir.
Eğer sararan dişlerinizi fırçalayarak sizi rahatsız eden bu durumdan kurtulamıyor, istediğiniz beyazlığı yakalayamıyorsanız deneyebileceğiniz yöntemler:
Evde diş beyazlatma…
Home Bleaching denilen evde diş beyazlatma işleminde, diş hekiminizin kontrolünde ağız yapınıza uygun bir plak hazırlanır. Beyazlatma ajanı olarak bilinen madde bu plağa konularak evde 5- 8 saat arası dişlere uygulanır. Bu yöntem tam hekim kontrollü olmadığı için biraz dikkat ister.
Klinikte diş beyazlatma…
İkinci yöntemse, Office Bleaching denilen, klinikte doğrudan diş hekimi tarafından uygulanan beyazlatma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan Office Bleaching’de dişler birkaç ton açılabilir. Bu işlem etkinliğini 2 veya 3 yıl koruyabilmektedir. Ancak Office Bleaching için bazen birkaç seans daha diş hekimini ziyaret etmek, beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra da sigara, kahve, kırmızı şarap vb. renklendirici maddelerden uzak durmak gerekir.
Profesyonel diş beyazlatma…
Professional Whitening olarak anılan lazerle diş beyazlatma işlemi, uygulamalar arasında en ciddi yöntemdir ve lazerle yapılır. Modern teknolojinin ürünü olan lazer, tıp alanında birçok farklı tedavide başarılı sonuçlar alınmasını sağladığı gibi diş beyazlatmada da ağrısız ve kısa sürede kesin sonuca götüren önemli bir araçtır. Lazer uygulamayı diğer diş beyazlatma işlemlerinden ayıran en belirgin özellik, tedavi  için ayıracağınız sürenin yalnızca 1 saat olması ve bu tek seanslık işlemin etkinliğini uzun süre korumasıdır.
Doktor kontrolü önemli…
Beyazlatma yöntemlerinin hepsinin kendine has avantaj ve dezavantajları vardır. İşlemlerin ağrısız ve sorunsuz gerçekleşmesi için diş hekimi kontrolünde yapılması ve şu noktalara dikkat edilmesi gereklidir:
– Dişlerde çürük ve ağızda bu işleme karşı duyarlılık olup olmadığı tespit edilmeli.

– Özellikle hekim kontrolü olmaksızın ev tipi ya da eczane ürünleriyle beyazlatma yapan hastalarda ciddi diş ağrıları oluşabilir.
– Hastanın ağız içerisinde protez, estetik dolgu vb. uygulamaları varsa, uygulanan beyazlatma işlemi bu dişler üzerinde etkin olmaz ve aynı renk tonunu yakalamak için beyazlatma sonrası protez ya da estetik dolgu tedavisinin yenilenmesi gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.