Brezilya tekniğiyle Brezilya popoları

17.10.2012
62
Brezilya tekniğiyle Brezilya popoları

popo estetiği,brezilya poposu,brezilya estetiği,kalça estetiği,estetik,zekeriya kul,estetik ve plastik cerrahi,jennifer loper,eva mendes,brezilya tekniği,silikon protez,liposuction,selülit,selülit tedavisi,Brezilya tekniğiyle Brezilya popolarıJennifer Lopez ve Eva Mendes kalçaları artık hayal değil… Kalçaların kadın imajının en önemli unsurlarından biri. Güzel ve çekici kalçaların modeli nasıl olmalıdır sorusuna verilecek cevap; dolgun, yuvarlak, dik ve dışa doğru bombeli olan Brezilya ve Latin modelidir.

Op. Dr. Zekeriya Kul

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

Kadınlar en çok Jennifer Lopez ve Eva Mendes kalçalarına sahip olmak istiyorlar. İki sanatçıda da ortak nokta kalçaların dolgun, dik, selülitsiz ve arka uyluk bölgesine uyumlu bir geçişin olduğudur. Kalçaların kadın imajının en önemli unsurlarından biri. İdeal kalça şekli; kemik yapısı, yağ dokusunun miktarı ve cilt yapısı, yerçekiminin etkisi olmak üzere üç faktöre bağlı.

Kemik ve kaslar ana iskeletsel yapıyı oluştursa da güzel kaçlardan esas sorumlunun yağ dokusu ve üzerindeki cilt kalitesi.

Kalçalarda yağ dağılımının eşit ve cildin selülitsiz olması gerekir. Kalçanın üst bölümünden daha çok orta bölümünde yağ dağılımın fazla olması yuvarlak ve dik görünüm sağlar, üst tarafta biriken yağların liposuction yöntemi ile alınıp enjeksiyon yöntemi ile orta bölgeye nakledilmesi gerekir. Gene kalça alt bölümünde yağlanmanın fazla olması kalça-uyluk geçişinin kesintili olmasına ve estetik olmayan bir görünüme yol açar. Cilt yapısı yağ dağılımı kadar önemli olup, selülitli ciltte meydana gelen portakal kabuğu görünümü özel bir liposuction kanülü ile ortadan kaldırılmalı ve deri altına transfer edilen yağ dokusu ile selülitin tekrar oluşumu engellenmelidir. Eğer deride ve deri altı dokuda yerçekiminin etkisiyle aşağı yönde yer değiştirme varsa, gluteal lifting denilen germe ameliyatı ile popo dikleştirme yapılmalıdır.
                                                                                                 
ERKEKLER DE UYGULATIYOR
Güzel ve çekici kalçaların modeli nasıl olmalıdır sorusuna verilecek cevap; dolgun, yuvarlak, dik ve dışa doğru bombeli olan Brezilya ve Latin modelidir.Popo estetiği iki yöntemle; Brezilya tekniği ve silikon protez ile yapılabilir. 

Brezilya tekniği popo estetiğinde amacın hem kalçaya şekil vermek hem de dikleştirip hacmini büyütmek. Bunun için hem liposuction hem de yağ enjeksiyonu yöntemi birlikte kullanılır. Özellikle üst ve alt kalça bölgesinde biriken fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınıp daha yuvarlak görünüm oluşturulur. Orta bölüme uygulanan yağ enjeksiyonuyla popo hacmi artırılıp dikleştirilir.

Silikon protezlerin popo küçüklüğünden şikayetçi olanlar için ideal. Popo küçüklüğünden şikayetçi olan hastalarda gluteus maksimus kası ya yeterince gelişmemiştir ya da yağ dokusu yeterli değildir. Her iki durumda da kas altına özel yapım bir silikon protez yerleştirilir. Kas altı yerleşim olduğu için silikonlar asla hissedilmez. Protezin giriş yeri olarak iki popo arasındaki kıvrım bölgesi kullanıldığından iz belli olmaz.
Silikon protez yönteminin kalçalarındaki çukurluk nedeniyle özgürce pantolon giyemeyen erkekler için de kullanılıyor. Araştırmalara göre, kadınların birçoğu erkekte ilk olarak kalçalara dikkat ediyor. Bunun farkında olan erkekler de artık estetiğe önem veriyor. Günümüzde popo estetiği erkekler arasında da yaygınlaştı.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.