Çevreye Duyarlı Nesiller İçin

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) eğitim programlarıyla çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilinci de aşılarken, yaptığı projelerle de doğaya katkı sunmaya devam ediyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), çocuklara nitelikli eğitim desteği sunarken onları çevreye duyarlı bireyler olarak yetiştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor.

TEGV, gelecek nesillerin çevreye duyarlı ve doğa sevgisi taşıyan bireylerden oluşması için eğitim programlarına sürdürülebilirlik, çevre ve doğa temalı içerikleri de ekliyor. Düşler Atölyesi etkinliğinde çocuklar geri dönüştürülmüş malzemelerle sanat eserleri yapıyor, küresel iklim değişikliği ve atık yönetimi gibi konulara dikkat çekiliyor. “Tasarım Fabrikası” eğitim içeriğinde çocuklar, Birleşmiş Milletler Küresel Kalkınma Hedeflerini tartışıyor, gerçek hayattaki sorunları doğa ve çevre odaklı tasarımlarla çözmeyi hedefliyor. Su Nefestir etkinliğinde ise çocuklara suyu bilinçli kullanma ve tasarruf yöntemleri öğretiliyor, sürdürülebilir su tüketimi bilinci aşılanıyor. Türkiye genelindeki TEGV etkinlik noktalarının kütüphaneleri ekoloji temalı kitaplarla zenginleştiriliyor. “Daha İyi Bir Dünya için Atölyeler” programında barış, insan hakları, ekoloji gibi konularda çocuklar bilinçleniyor, insan hakları gibi konularda çocukların farkındalığı artırılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.