Cildiniz Yaza Hazır mı?

Cildiniz Yaza Hazır mı?

Güneş kendini göstermeye başladı şimdi en önemli soru cildiniz yaza hazır mı? Sağlıklı beslenme ile cilt güneşe hazırlanabilir. Özellikle soğuktan yıpranan kuru cildi nemlendirmek için normal bakımların yanı sıra besleyici nemlendirici gençlik serumları ile desteklemek de iyi olacaktır.

Dr. Deniz Koral

Dermatoloji Uzmanı

Hepimizin değiştiremeyeceği nitelikte bir genetik yapısı vardır. Esmer, beyaz tenli, yağlı, kuru cilt özellikleri-farklılıkları yaşlanmada en önemli rol oynayan etmenlerin başında gelir. Tabi çevresel faktörler ve kirlilik, cilde bakımı, yapılan doğru ve yanlışlar, kişiye iyi ya da kötü yansıyan diğer etmenler. Genetik değiştirilmez ama çevresel faktörlerden korunabilir, sağlıklı beslenebilir, spor yapabiliriz. Sarkmadan elastikiyet kaybı yaşanmadan ve kırışmadan 30’lu yaşlardan başlamak üzere cilt canlı, parlak ve diri tutacak tedbirler alınmalıdır. Doğal gıdalarla, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeli, bol su tüketilmeli, hareket etmek ve güneşten korunmak gerekir.

Teknolojinin Cilde Dokunuşu

Cilde doğru zamanda-doğru ürün ve bakımlar ile desteklemek suretiyle yaşınızın en iyisi olmak elinizde. Özellikle ameliyatsız estetikte son zamanlarda yaşanan gelişmelerin ışığında enerji bazlı cihazlar ile sarkmaları elastikiyet kayıplarını önlemek olası, bu konuda en çok radyofrekans ve fokuslu ultrason etkilidir. Aynı zamanda Hyalüronik asit bazlı gençlik serumları ile cildi nemli ve elastik tutmak diri-parlak görmek mümkündür. Tabi ki kırışıklıkları olmadan önlemek adına erken başlanan botoks uygulamaları, hacim kayıplarında dolgu maddeleri ile eksikleri tamamlamak olmazsa olmazlardandır. Yine lazerlerle ciltteki lekeler başta olmak üzere birçok problemi bertaraf etmek mümkündür özellikle lekelerde pikosaniye, dövmelerde q anahtarlı, damar problemlerinde nd-yag, ktp ve dye, cildi soymadan güzelleştiren thulium lazerler altın standarttır.

Beslenme herşeyin kirlendiği bir dünyada gerçekten en önemli sorunlardan biridir. Özellikle organik ve natürel gıda bulma zorluğu dolayısıyla bazı katkıları ilaç gibi kullanmak gerekebilir, antioksidan olarak koenzimQ 10, C vitamin, Resveratrol, Alfa lipoik asit kulanılabilir. Kollajen içecekleri ile cilde içerden takviye yapılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.