Cilt Bakımı ile Gençleşin!

Cilt Bakımı ile Gençleşin!

Sonbaharda doğanın renkleri nasıl yeşilden kahverengine dönüyorsa, cildimiz de hava değişiminden farklı şekillerde etkilenir. Yazdan kalma kalıntılardan kurtulmak sonbahara hazırlanmak, daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak ister misiniz?

Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Yaz aylarında güneşin tadını çıkarılırken ciltte oluşan hasarlar göz ardı edilir. Uzmanların güneşten koruyucu ürünler kullanma tavsiyelerine uyulmadı, C vitamini içeren ürünlerle cilt nemlendirilmedi. Cildine gerekli özen göstermeyenler için halen geç değil. Sonbaharda uygulanan doğru teknikler ile yazdan kalma kalıntılardan kurtulabilir ve gençleşebilirsiniz.

Cildi en çok yaşlandıran ve hasar veren faktörlerin başında güneş ve ultraviyole ışınları gelir. Ultraviyole derinin incelmesine, dayanıksızlaşmasına, cilt altı dokusunun erimesine, cilt kalitesinin düşmesine, lekelenme, kırışıklık ve ileride kansere dönüşebilecek deri lezyonlarının gelişmesine neden olur.

Yaz sonrası cilt derin nemlendirilmeli…

Güneşin ciltte yarattığı en büyük hasar olan kuruluğu ortadan kaldırmak için mezoterapi amaçlı serbest, saf hyaluronik asit (HA) enjeksiyonlar ve somon DNA’sı uygulamaları ile cildi içerden nemlendirmek gerekir. Bu işlemler cilde elastikiyetini geri kazandırır; kalınlaştırıp sağlamlaştırır.

Cilt soyma işlemleri ile sonbahara genç ve güzel girin

Cilt soyma işlemlerinin sırrı eski zamanlarda yapılan süt banyolarında saklı! Eskiden sütün içindeki laktik asit cildi soyma etkisi yaratıyordu. Günümüzde ise cilt soyma işlemleri kişinin ihtiyacına göre kimyasal soyma, cilt yenileme, lazer cerrahisi ve dermabrazyon gibi tekniklerle yapılır. Kan dolaşımını artıran, ciltteki siyah noktalarını azaltan, kalojen üretimini artıran bu işlemler sonbahar mevsiminde yapıldığında, güneşin zararlı etkilerini ortadan kaldırır, daha genç görünüm elde edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.