Çocuk Denince Akla

Çocuk Denince Akla

Eti Çocuk Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunda perdelerini ilk özgün oyunu “Mutluluk Denince Akla” ile açıyor.

—-

Çocukların kişisel, sosyal, kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile Eti Çocuk Tiyatrosu, 2001 yılından bu yana dokuz farklı oyunla üç milyona yakın çocuğa ulaştı. Eti Çocuk Tiyatrosu’nun ilk özgün oyunu “Mutluluk Denince Akla”, mutlu olmak için sahip olunması gereken temel bilgi-değerleri, eğlenceli-eğitici şekilde çocuklara anlatıyor. Ünsal Sicilli’nin yazıp yönettiği; Buse Doğan, Çağatay Varol, Gülşah Kağan, Sadettin Okumuş ve Yiğit Çevik’in oynadığı oyun, bu sezon perdelerini İstanbul’da açtı.

Bu yıl içerisinde 70 kez ‘Perde!’ diyecek ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da Ankara’da çocukları selamlayacak olan Eti Çocuk Tiyatrosu, sene sonuna kadar yaklaşık 35 bin seyirciye ulaşmayı hedefliyor.

Eti Çocuk Tiyatrosu’nun turne programına www.etietieti.com adresi ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilirken; halka açık olan bu gösterilerin davetiyeleri, ücretsiz olarak www.passo.com.tr’den temin edilebilir.

Her sezon ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa, hayatlarında yepyeni pencereler açan ve tiyatro ile tanışma imkânı sağlayan Eti Çocuk Tiyatrosu, şimdiye kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi”, “Kral Çıplak”, “Kırmızı Başlıklı Kız” ve “Heidi” olmak üzere dokuz farklı oyun sahneledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.