Deprem Bölgesinde Mutlu Çocuklar Atölyesi

Deprem Bölgesinde Mutlu Çocuklar Atölyesi

Duru, deprem bölgesinde İhtiyaç Haritası iş birliği ile Mutlu Çocuklar Atölyesi’nde çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya destek oluyor. Marka, çocukların sosyal, psikolojik-duygusal gelişimine katkı sağlamayı amaçladığı etkinliklerle bölgede bulunmaya devam edecek.

Depremin ilk günlerinden itibaren bölgede en çok ihtiyaç duyulan kişisel temizlik ihtiyacını karşılamak için çalışan Duru, İhtiyaç Haritası ile bölgedeki 250 konteyner kentte “Mutlu Çocuklar Atölyesi” projesini başlattı. Atölyede çocukların, resim ve ebru gibi sanatsal faaliyetlerin yanı sıra, yaratıcı drama dersleri ile de iletişim becerilerini geliştirerek kendilerini daha iyi ifade etmeleri sağlanacak.

Deprem bölgesindeki 6-10 yaş arasındaki çocukların sanat yoluyla hayatla daha sıkı bağlar kurmaları için yola çıktıklarını belirten Evyap Kişisel Temizlik Pazarlama Müdürü Beste Kaya, “Bölgeyi çok yakından takip eden ve ihtiyaçları en iyi bilen sivil toplum kuruluşlarından biri olan İhtiyaç Haritası ile iş birliği yaptık. Katılım sağlayan çocuklara temel çizim bilgisi, renk bilgisi, perspektif hakkında temel eğitimler verilecek. Atölye sayesinde çocukların kendi yetenek ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlayıp özgüven kazandırmayı, odaklanma sürelerini artırıp dikkat gelişimlerine destek olmayı amaçlıyoruz. Ebru atölyesinde ise çocukların estetik duyarlılığın gelişmesi, iletişim, stresle başa çıkma, zamanı doğru kullanma, motivasyon, yaratıcılık ve olumluluk gibi yeteneklerinin güçlendirilmesi amaçlandı. Yıl sonuna kadar devam edecek proje kapsamında son olarak yaratıcı drama atölyeleri yapılacak. Bu eğitim sayesinde çocukların olumlu düşünebilme, özgüvenlerini güçlendirme ve takım olarak iş birliği yapabilme özelliklerinin geliştirilmesi fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkı sağlaması amaçlanıyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.