Diş Duşu ile Rahatla

Diş Duşu ile Rahatla

Hızla etki eden mekanizmasıyla dikkat çeken diş duşu, diş fırçasının ulaşamadığı noktalara erişiyor. Ayrıca ağız-diş hijyenini korumak için diş ipi, ağız gargarası gibi yöntemler de kullanılır. 

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Diş duşu, su ve hava birleşiminin tazyikli şekilde uygulanmasıyla üstün temizleme etkisi gösterir. Diş duşu cihazları, evde veya diş hekimi gözetiminde kullanılabilir.

Fırçanın ulaşamadığı noktaların temizliğinde kürdanın aksine, diş etlerine zarar vermeden üst düzey hijyen veren ağız duşu, diş araları temizliğine farklı bir boyut kazandırıyor.  

Diş duşlarının çıkarılabilen başlıkları kullanan kişiye özel hijyen sağlıyor. Diş duşu, suyun tazyikli etkisi sayesinde diş aralarında kalan yemek artıklarının çıkarılmasına yardımcı oluyor. Hidromasaj etkisiyle de ağız içinde fark edilir bir rahatlama sağlıyor.

Ağız içi temizliğinde diş duşunun avantajları
Diş duşu, bir diğer adıyla ağız duşu; yan etkisiz bir uygulama olması, her yaşta uygulanabilmesi, uygulamanın yaklaşık diş fırçalama süresi kadar kısa zaman alması, implant veya köprü ilişme tedavisi gören kişilerin etkili diş bakımına olan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılaması gibi nedenlerle avantajlı bir uygulamadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.