Dişler Sonbahar Detoksu ile Değişiyor…

Dişler Sonbahar Detoksu ile Değişiyor…

Bazı kişiler güldüğünde diş etleri çok görünür. Böyle vakalarda diş etine ölçüm yapılarak diş etinin ve kişinin sağlığını etkilemeden diş etleri seviyesi yukarı doğru çekilebilir. Bu yöntem sayesinde kişinin dişleri daha uzun olacak, diş etleri daha az görünecektir. Üstelik estetik gülüşe sahip olacaktır…

Diş Hekimi-Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu

Mevsim sonbahar, değişim kaçınılmazsa dişler sonbaharın değişim rüzgarlarına bırakılmalıdır.

Halk arasında pembe estetik olarak bilinen Gingivektomi diş etlerinin kesilmesi veya diş etine şekil verilmesi işlemidir. Kısa süre öncesine kadar malzeme olarak amalgam dolgular kullanılıyordu. Amalgam dolgular gümüş dolgular olarak bilinir. Bu gümüş dolguların içinde civa içeriği vardır ve bakıldığı zamanda hoş bir görüntüye sahip değildir. Civa aslında toksit bir malzeme olduğu için günümüzde kullanımından kaçınılır. Eğer kişide eski yapılmış amalgam dolgu veya çürükler varsa bir veya iki seansta Inlay – Onlay estetik dolgular yaptırılabilir.

Gülüşünüzle mükemmelliği yakalayın…

Dişler: Üst ön dişler düzgün ve herhangi bir görünen dolgu içermemelidir. Üst santral kesici dişler diğerlerine göre daha belirgin ve önde olmalıdır. Alt kesici dişler de gülüş esnasında görünmelidir. Üstte diş arkı geniş ve üst birinci büyük azıya kadar görünmelidir.

Dudaklar: Dudaklar simetrik olmalıdır. Dudakların simetrikliği dişlerden çok kaslar ile ilgili olabilir.

Diş eti: Üst diş etinin 2 mm kadar görünmesi gerekir.

Dudak genişliği: Yüzün genişliğinin en az yarısı kadar olmalıdır.

 En önemli uygulama: Temizlik!

Diş fırçasından başlayan yenilen besinlere kadar uzanan bir süreçtir. En önemlisi de doğru bir diş temizliği güzel bir gülüşün ilk anahtarıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.