Dişte Yeniden Yapılanma

Dişte Yeniden Yapılanma

Dişlerdeki şekil bozuklukları, sararma, diş etlerindeki problemler nedeniyle mutsuz olanlar için “gülüş tasarımı uygulaması” etkili sonuçlar veriyor. Yepyeni bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Hayalindeki gülüşe sahip olmak dişte yeniden yapılanma ile mümkün hale gelir. Gülüş tasarımı için öncelikle dişin yüzün anatomik özellikleriyle uyumlu bir haritasının çıkarılması ve bu işin emin ellerde yapılması gerekiyor.

Bilgisayarda Estetik Görüntüleme Tekniğiyle Hayalinizdeki Gülüşe Kavuşun

Günümüzde gelişen teknoloji ve çağdaş tıp, diş hekimliğindeki estetik anlayışlarda da önemli gelişmeleri beraberinde getirdi. Bu gelişmelerden biri olan ve kişilerin hayallerini süsleyen dişlere sahip olmalarını kolaylaştıran bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği, kişilerin tercihini kolaylaştıracak seçenekler sunuyor.

Bu yöntemde ilk olarak diş hekiminiz tarafından öncelikle sizin yüz ve dişlerinizin çeşitli açılardan dijital fotoğraflarınız çekilmektedir. Daha sonra çekilen bu fotoğraflar, bu amaçla yazılmış bir program yardımıyla size çeşitli alternatifler sunmaktadır. Bu sistem sayesinde, yeni gülüş için yapılacak işlem sonrası başka uygulamalara gerek kalmayacaktır. Söz konusu uygulama, sonbaharı estetik açıdan tatmin edici bir gülüşle karşılamak için tek başına yeterli olacaktır.

Direkt Komposit Uygulama İle Sanat Eseri Dişler

Bu yöntemde dişlere doğrudan plastik bir dolgu maddesi uygulanır ve dişlerin üzerinde bir heykeltıraş gibi çalışılarak yeniden yapılandırılır. Bu geri çıkarılabilir madde ile bir ya da iki gün geçirerek; aile, arkadaş gibi yakınların fikirlerinin alınabilir, ayrıca kişiler kendi fotoğraflarını çekerek son kararı verebilirler.

Geçici Kaplamalar İle Mükemmel Sonuca Adım Adım

Geçici kaplamalar sayesinde, harika bir sonuç için emin adımlarla ilerlemek mümkündür. Kaplamalarınız hazırlanırken, geçici olarak gerçek dişlerinize yakın bir biçimde renklendirilmiş ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilecek şekilde üretilen kaplamalar dişlerinizin üstüne takılacaktır. Sizi gerçekten mutlu edecek bir sonuca ulaşabilmek için bu kalıpları, üç ile altı hafta sürekli olarak kullanmanız önemlidir. Çünkü bu, yeni dişlerinizin son halini almadan önce bir çeşit final provası olacaktır. Böylece diş hekiminiz, sizin ağız yapınıza uygun ve rahat hissedeceğiniz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.