Dudak Güzelliği İçin 30 Dakika!

06.04.2015
96
Dudak Güzelliği İçin 30 Dakika!


Her kadın, daha dolgun, gösterişli dudaklara sahip olmak ister. Dünyada en çok gerçekleştirilen dolgu işlemlerinden biridir dudak uygulamaları. Ancak, sonuç her zaman istenildiği gibi olmaz. Artık 30 dakikalık ağrısız cerrahi işlem ile dudaklardaki kalıcı dolgu deformasyonlarını gidermek mümkün.

Op. Dr. Burak Türkyılmaz

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Dudaklarda güzellik için “Kaş yapayım derken, göz çıkartan” müdahaleleri nasıl düzeltilir. Dudaklara botoks gibi geçici değil kalıcı bir dolgu yaptırılmışsa iş daha zordur. Ya da zordu diyelim. Çünkü artık 30 dakikalık ağrısız cerrahi işlemle deformasyonlarını gidermek mümkün.

Dudak revizyonu nedir?

Dudak revizyonu, dudak düzeltme veya dudak küçültme de genellikle dolgularla yapılan işlemlerden sonra dudaklarda oluşan deformasyonları gidermeye yönelik yapılan cerrahi işlemlerdir. Çoğunlukla kalıcı dolgularla yapılmış dudak büyütme işlemlerinin komplikasyonlarını ki bunlar aşırı büyük ve sarkıklık yapan görüntü bozuklukları, yabancı cisim reaksiyonlarına bağlı olarak gelişen girinti çıkıntılı, yer yer kabarıklık yapan şekil bozuklukları, asimetriler gibi yüzün en önemli parçalarından biri olan dudaklarda probleme yol açmış kalıcı hasarları düzeltmek için uygulanır.

– Ameliyat ya da dolgu sonrası mı gerçekleştirilir?

Lokal anestezi altında uygulanabilen bir işlemdir. İşlem yaklaşık 30 ila 45 dakika sürmektedir. Dudağın içte kalan kısmından girilerek şekil bozukluğuna sebebiyet veren bölgenin simetriyi sağlayacak şekilde düzgünce çıkarılması, dışarıdan görülebilecek herhangi bir yara izine sebebiyet vermemektedir. Daha sonrasında özel bir pansuman uygulanmakta ve dikişler 5 ila 7 gün içerisinde alınmaktadır.

– Kimler yaptırabilir, yan etkileri var mıdır?
Deformasyonun büyüklüğüne bağlı olarak tam ve kalıcı sonucun elde edilmesi yaklaşık 2 ila 6 hafta arasındadır. Cerrahi işlemde önemli olan öncesinde  deformasyonu iyi analiz etmek ve anatomik strüktürlere uygun olarak -dudağın şekli, kırmızı ve beyaz birleşkesi kasların durumuna bağlı olarak- küçültme veya düzeltme işlemini gerçekleştirebilmektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.