Düğünlerin Bakımlı Damatları

Düğünlerin Bakımlı Damatları

Artık erkekler de bakımlı, erkekler de düğün gününe özel olarak hazırlanıyor. Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar ise düğün öncesi damatların kurtarıcısı.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Son yıllarda düğünlerin gelinleri kadar damatları da bakımlı olmak istiyor. Son dönemlerde en fazla tercih edilen uygulamalar arasında ise karın kası estetiği, jinekomasti, cilt bakımı, lazer epilasyon, örümcek ağı estetiği ve organik saç ekimi teknikleri var.

Baklava karın kasına kavuşmak mümkün

Düğün sonrası genellikle balayına gidilir ve damatlar, sporla başaramadıkları estetik görüntüyü estetik cerrahiden yardım alarak sağlayabiliyor. Baklava karın olarak da anılan karın kası estetiği, liposculpture tekniği kullanılarak yapılır. Mevcut kasların kıvrım yerleri üzerindeki yağ tabakasına işlem yapar ve bu alan inceltilir. Bu, kasların belirgin hale gelmesi sağlanır ve baklava gibi dilimler oluşturulur. Eğer karın bölgesinde yağlanma oranı fazla ise yüzeysel yağın bir bölümü alındıktan sonra yine aynı şekilde kıvrım yerlerine karın kası tasarımı gerçekleştirilir. Eğer meme bölgesinde yağlanma sorunu varsa bu alanlara da jinekomasti operasyonu yapılır.

Jinekomasti operasyonu artık çok kolay

Jinekomasti erkeğin en büyük sorunlarından birisi. Damatlığın içinden bile fark edilebilecek bir sorun. Meme büyüklüğü sorunu yaşayan erkeklere eskiden, bu alandaki tüm dokunun çıkarılması işlemi yapılırdı. Bu işlem sonrası çökmeler, estetik dışı görüntülere sebep olurdu ayrıca iyileşme döneminde yaşanan sıkıntılardan dolayı son derece konforsuz operasyonlardandı. Artık jinekomasti operasyonlarında kesisiz, noktasal girişlerle, içerideki yağı eritip, dışarıya alınıyor. Eğer memede kistik bir doku varsa minimal kesilerle çıkarılır. İz kalmadığı gibi hasta hemen ertesi gün sosyal hayatına dönüş yapabilir.

Düğün gecesi canlı ve dinamik gözükmek için

Örümcek Ağı estetiği ise cerrahi bir müdahale değil. Cilt altına iğnelerle eriyen ipleri yerleştirerek vücudun kendi kendine biyolojik bir akım oluşturması ve cildi tekrar canlandırmasını sağlanır. Buna paralel olarak damatlar aynı seansta dolgu ya da botoks da yaptırabilir. En son olarak bir cilt bakımı ve Örümcek Ağı maskesi uygulaması da yapıldığında, muazzam sonuçlar elde edilir.

İstenmeyen tüylere epilasyon, kellik sorununa Organik Saç ekimi

Düğün gecesi erkeklerin en fazla dert ettiği sorunlardan bir diğeri ise, kellik sorunu, seyrekleşen saçları. Erkek tipi saç dökülmesi kalıtımsal sebeplerle oluşan bir durum. Ayrıca gerek ikili ilişkilerde gerekse iş hayatında artık insanlar bakımlı, genç ve dinamik kişiliklerle bir arada bulunmak istiyor, bunu sağlayamayanlar ise özgüven kaybıyla birlikte her iki noktada da başarısızlıklar yaşıyor. Düğün gecelerinde de saçlı gözükmek istiyorlar. Organik saç ekiminde, hastanın bedeninden alınan yağ dokusu, kök hücre açısından zenginleştirerek, saçtan yoksun bölgeye enjekte edilir. Bir nevi ölü tarla canlandırılır. Organik Saç Ekimi tekniğiyle yapılan saç ekim işleminin hem ekilen saça hem de mevcut kıl köklerine faydası olduğunu gözlemlenir ve radikal düzeyde geri dönüş alınır. Lazer epilasyon ise artık modern çağ insanının en fazla talep ettiği uygulamadır. Erkekler sıklıkla sırt bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyor. Tüm bu operasyon ve uygulamalar için düğüne en az 6 ay varken başlamak gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.