Eğitim İçin Ortak Akıl Hareketi

Eğitim İçin Ortak Akıl Hareketi

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin Bakan Prof. Dr. Yusuf Tekin tarafından onaylanmasına tepkiler devam ediyor. Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, tepkinin muhalefet etmek ya da ideolojik tabanlı olmadığını söyleyerek, “Dünya gerçekliğinden uzak olan bu müfredatla ülkemiz emperyalist ülkelerin sömürgesi haline gelir. Ortak akılla hareket etmek gerek” dedi. Yeni müfredatın geri çekilmesi için sendika, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ortak hareket için bir araya geldi.

—-

Millî Eğitim Bakanlığı ve Bakan Prof. Dr. Yusuf Tekin tarafından iyi niyet ve büyük çaba ile ortaya konulduğu iddia edilen ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin geri çekilmesi için Eğitim Sen harekete geçti.

Toplumun yüzde 60-70’ının tepki gösterdiği müfredatın çağ dışı olduğunu söyleyen Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, “Ortak akılla hareket etmek lazım. Muhalefet etmek ya da ideolojik tartışma değil bu. Ülkemizin gerçekliği görürlerse hepimizim hayrına olacak. Ortak itiraz için hazırlanıyoruz. Eğer inat edip uygulamaya konursa toplumsal desteği zayıf, uygulama süreçleri de zor olur. Sağduyulu davranmak gerek” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.