Erkeklerde Fonksiyon Bozuklukları

Erkeklerde Fonksiyon Bozuklukları


Erkek için cinsel fonksiyon bozukluğu mu yaşamak, doktora gitmekten kaçınmak çok rastlanan bir tablodur. Bitkisel tedavi yollarını deneme ve sonuç alamamak. Doktora gidildiğinde kan şekeri, kolesterol ve kan basıncınızı ölçtürdünüz mü?

Dr. Halil Kutlu Erol

Obezite ve Diyabet Uzmanı

Erkeklerde fonksiyon bozukluğu doktora gidilmeden çözümü aranan bir sorundur. Oysa birçok cinsel problemin altında insülin direnci, diyabet, yüksek tansiyon ve kolesterol gibi nedenlerin yattığını; ancak kişinin şikayetini dile getirmekten çekindiği için bunların çok geç fark ediliyor.

Aslında erkeklerde görülen birçok cinsel problemin temelinde damar sertliği yatıyor. Ne yazık ki damar sertliğinin sadece kalbi etkilediği gibi yanlış bir kanı var. Ancak damar sertliği vücuttaki bütün damar sistemini olumsuz yönde etkiliyor. Damar sertliğinin oluşmasına ise insülin direnci, diyabet, kolesterol yüksekliği, yüksek tansiyon ve sigara neden oluyor. Özellikle diyabet artık bütün dünyada damar sertliği ile eşdeğer olarak kabul ediliyor. Bu yüzden diyabet eşittir damar sertliği diyebiliriz. Diyabeti olan bir kişiyi koroner kalp hastası olarak da kabul ediliyor.  Kalp damar hastalığına aday kişinin vücudundaki tüm damarlar gibi genital bölgede yer alan damarları da bu süreçten etkileniyor. Bu nedenle iktidarsızlığın en büyük nedenlerinden birinin damar sertliği olduğu biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.