Estetik Cerrahiye İhtiyacınız Olup Olmadığını Öğrenmek İçin 2 Dakika Yeterli…

09.11.2012
107
Estetik Cerrahiye İhtiyacınız Olup Olmadığını Öğrenmek İçin 2 Dakika Yeterli…
Estetik cerrahinin hayatımızdaki yeri giderek artarken bir taraftan da aslında gerekli mi sorusu kafamızı kurcalıyor.  Hayati olarak zorunlu olmayan ancak yapıldığında yaşam kalitesini hem ruhen hem de fiziksel olarak artıran ameliyatlara ihtiyacınız olup olmadığını 2 dakika içinde kendi kendinizi muayene ederek öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz?

Op. Dr. Hakan Özdemir

Vücudumun estetiğe ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?’ sorusunun yanıtını öğrendik… 2 Dakika İçinde Kendi Kendine Muayeneyle Estetiğe İhtiyacınız Olup Olmadığını Öğrenebilirsiniz!

Vücudunuzun estetik cerrahi müdahaleye ihtiyacı olup olmadığını 2 dakika içinde kendiniz de muayene ederek anlayabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir muayene aletine ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken ayakta dik durmak ve her şeyi görmeye çalışmak..

Ayakta durduğunuz sırada, ileri bakışta göz kapaklarınız görüş alanına sarkıyor ve ileriyi yeterince göremiyorsanız, muhtemel bir göz kapağı ve beraberinde kaş germe estetiği yaptırma zamanınız gelmiş demektir.

Ayakta durduğunuz sırada, aynaya baktığınızda burnunuzun uç kısmının düşüklüğünden dolayı deliklerini göremiyorsanız ve nefes almanızda sıkıntı varsa, burun estetiği ameliyatı olmanız gerekmektedir. Yapılacak ameliyatta burnun iç kısmı da kemik ve kıkırdak yapılarıyla birlikte düzeltilir. Ciddi deformitesi olan burunlarda ameliyatsız çözümler, ufak müdahaleler ya da sadece iç veya dış kısmının düzeltilmesi başarısız sonuç verir. Bu nedenle burun estetiği bir bütün olarak ele alınmalıdır.

Ayakta durduğunuz sırada, gövdenizi eğmeden aşağı doğru yeterince bakamıyor ve boynunuzu bükemiyorsanız, muhtemelen aşırı kilo nedeniyle boyun hareketleriniz dahi kısıtlanmıştır. Yaşam kalitenizin artması için, acilen egzersiz ve diyetle zayıflama, gerekirse mide balonu yöntemiyle zayıflama ameliyatı yaptırmanız gerekebilir.

Ayakta durduğunuz sırada, gövdenizi eğmeden aşağı doğru baktığınızda göbeğinizi ve karnınızı göremiyorsanız, meme küçültme ve dikleştirme estetik ameliyatı zamanı gelmiştir. Bu durumda yapılması muhtemel estetik meme ameliyatının şekli ve kesi yerlerine plastik cerrahi uzmanı ile birlikte karar verebilirsiniz.

Ayakta durduğunuz sırada,  gövdenizi eğmeden aşağı doğru baktığınızda göbek bölgenizin altında dış cinsel organların olduğu bölgeyi ve ayaklarınızı göremiyorsanız karın estetiği ameliyatı gerektiğini söyleyebiliriz. Yapılacak ameliyat seçenekleri çeşitli karın germe ameliyatları ve liposuction yöntemleridir. Bu iki ameliyat yöntemi birbirine alternatif değil; aksine farklı durumlarda uygulanan farklı ameliyat yöntemleridir. Ancak liposuction ve karın germe ameliyatı deformitenin şekline göre sıklıkla beraber de uygulanabilir.

Ayakta durduğunuz sırada kollarınızı yukarı kaldırdığınızda, kol cildiniz bir yelken gibi sallanıyorsa kol germe ameliyatına ihtiyacınız var demektir.

Aynı şekilde kasıklardan altta uyluk cildiniz gevşek ve kırış kırış ise uyluk germe ameliyatı sizin için uygun olabilir.

Ayakta durduğunuzda, göbek ve karın bölgenizi kolaylıkla görebiliyorsanız meme büyütme ameliyatına ihtiyacınız olabilir. Bir plastik cerrah tarafından değerlendirilmeniz gerekir.

Her şeyden önemlisi 2 dakikalık muayene size çok önemli bilgiler verse de vücudunuzda beğenmediğiniz, eksik gördüğünüz veya deformasyona uğradığını düşündüğünüz bölgeler için mutlaka bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurmanız gerekir. Yapılması gereken veya önerilen estetik işlem ile sizin düşündüğünüz cerrahi işlem her zaman aynı olmayabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.