Ev Kadını Hollywood Yıldızına Nasıl Dönüşür?

Ev Kadını Hollywood Yıldızına Nasıl Dönüşür?

Ufak tefek dokunuşlarla kendinizi Hollywood güzeli gibi hissetmek ister misiniz? Kadınlar kadar erkeklerden de talep alan ve bazılarını neredeyse öğle tatili süresince yaptırabildiği “cerrahisiz estetik yüz uygulamaları”, daha güzel ve genç görünmek adına tercih edilebilecek en ideal seçimler olarak öne çıkıyor.

Prof. Dr. Akın Yücel

Estetik ve Plastik Cerrahı

Bir ev kadını nasıl Hollywood yıldızına dönüştürülür? Estetik cerrahideki daha önceki yaklaşım yüz gençleştirmeyi ve sıkılaştırmayı cerrahi uygulamalara dayandırmaktaydı. Günümüz modern estetik dünyasında, cerrahi düzeltmeden önce yapılacak ilk tedavinin yüzdeki hacim kaybının ve konturu medikal estetik uygulamalarla sağlanıyor. Temel prensip; yüzdeki simetri ve hacim kaybının onarımı sağlanırken aynı zamanda iyi bir kontur ve homojen bir cilt tonunu korumak olmalıdır.

Da Vinci Simetrisi…

Leonardo da Vinci yüzü, saç çizgisinden çeneye olan bölümü üçe bölmüştü. Tüm bu estetik oranlar tedavi planlamasının temelini oluşturmaktadır. Üst, orta ve alt yüz bölgesi uyum içinde olmalıdır. Hollywood yıldızlarında da parlak, canlı, dolgun ve konturları belirgin bir yüz görünümü bu şekilde sağlanır.  Bunun için en ideal uygulamalar, kırışık azaltma için botoks ve yüz şekillendirme, çene ovali belirginleştirme için dolgu uygulamaları, daha parlak ve canlı bir cilt için mezoterapi ve PRP, yılların etkisini yüzünden silmek için insanın kendi dokusundan gelen güzellik konseptli fibrocell ile ve klinik ortamında rahatlıkla uygulanabilen yüz germeye basit alternatif ip-askı uygulamaları…

Kendinden Bir “Ben” Daha Yaratmak

“Cerrahi gerektirmeyen estetik” alanına giren uygulamalardan en ilgi çekeni, yeni teknik dolgu uygulamaları. Cildin her tabakasına ayrı yapıda dolguların uygulanabilmesi, her tabakasını ayrı şekilde tedavi etmeyi ve şekillendirmeyi sağlıyor. Bu sayede tonusu kaybolmuş cildin toparlanması ve başka birine dönüşmeden daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlanıyor. Artık bu uygulamaların yeni teknikte iğne yerine kanülle yapılması morarma ve şişmeyi son derece azaltır.

Dolgu maddesi olarak tercih vücudun kendi doğal yapısında olan hyalüronik asitten yana olmalıdır. Eriyebilir bir madde olması, ciltle uyum sağlaması daha natürel bir görünüm elde edilmesine neden olur. Yaşa bağlı olarak yüzde gelişen kırışıklıkların, sivilce izlerinin giderilmesinde ve dudak büyütmede rahatlıkla muayenehane koşullarında uygulanabilir. Deri içine verilen farklı yapıdaki birçok dolgu maddesi ile deride önceden var olan çöküntüler giderilmiş olur. Dolgu maddesinin özelliğine göre ve uygulandığı bölgeye göre etki süresi değişir. Hyalüronik asit dolgularının ortalama kalma süresi 6-12 ay arası. Tedavi sonunda kırışıklıklarda ve doku hasarlarında etkin bir çözüm için dolgu uygulamalarının botoks, lazer, peeling gibi tekniklerle birlikte uygulanması sürenin kalıcılığını artırır.

Mezoterapi yönteminde hyalüronik asit, vitamin, mineral ve aminoasit, kombinasyonu ile mikroenjeksiyon şeklinde cildin üst tabakasına verilir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.