Neştersiz Estetikle Güzelliğinizi İkiye Katlayın

17.10.2012
42
Neştersiz Estetikle Güzelliğinizi İkiye Katlayın

Neştersiz Estetikle Güzelliğinizi İkiye Katlayın, nestersiz estetik,guzelliginizi ikiye katlayin,Yüz gençleştirme, kırışıklık, sarkma, cilt kalitesini artırma,Vücut şekillendirme,toparlama işlemleri,Dr. Levent TürbedarKendi çabasıyla doğal yaşında “güzel” olmak ve kalmak isteyenlerin şimdiki tercihi “Neştersiz Estetik”… Günümüz teknolojisi ve tıbbi gelişmeler güzellik sektöründe artık neşteri en son seçenek haline getirdi.

Dr. Levent Türbedar 
Yüz gençleştirme, kırışıklık, sarkma, cilt kalitesini artırma, vücut şekillendirme ve toparlama işlemleri güzellik merkezleri ve muayenehane şartlarında doğru uzman tarafından doğru uygulanırsa “neştersiz estetik” uygulamalarından herkes memnun kalır… 

‘Neştersiz Estetik’ ameliyat kavramını hayatına maddi ve manevi olarak sokmak istemeyen ve küçük değişikliklerle mutlu olabilecek insanlar için bir alternatif. Ancak doğru kişilerde, doğru seçilen ve doğru uygulanacak bir uygulamayla memnun edici sonuçların ortaya çıkacağı unutulmamalıdır. Günümüzde yurtdışında yeni çıkan her teknoloji, uygulama ve neredeyse her ürün, firmaların da Türkiye’yi iyi bir pazar olarak görmesi nedeniyle, eş zamanla ülkemize gelebiliyor. Genç, güzel görünmek isteyen kişilere sunulan değişik ürün ve alternatifler; lazer, botoks, yeni dolgu maddeleri, radyofrekans, lenf direnaj cihazları, elektroporasyon cihazları, mikrodermabrazyon, kimyasal peelingler, asma teknikleri, ülkemize getirilen birbirinden ayırt edilmesi zor yeni dermato-kozmetik ürünler, sektör için kazançlı bir gelir kaynağı oldu. Yeni uygulamalar gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki kongrelere katılarak veya internet, çeşitli yayınlar ve kurslar sayesinde tabii ki doktorlar tarafından öğrenilip uygulanmaktadır.                                                                            
Son zamanlarda, medikal estetik uygulamalarını hangi doktorların yapması gerektiği konusunda çıkan tartışmanın cevabı; doğru doktor; yenilikleri iyi takip edip kendini geliştiren, işini seven ve hastasını en az riske atan kişidir. Bir insanın estetik kaygısı, sadece derisini, yağlarını, saçını, burnunu ilgilendiren bir konu değildir. İnsanı parça parça değil tümüyle psikolojisi, yaşam şartları ve sağlığıyla ele almak gerekir. Bu hak ve beceri insan hayatına zarar vermeden müdahale yetkisi verilen bütün tıp doktorlarına verilmiştir.
Güzellik merkezleri ve muayenehane şartlarında uygulanan “neştersiz estetik” uygulamalarından herkes kendine uygun bir alternatif bulabilir.

Yüz gençleştirme, kırışıklık, sarkma, cilt kalitesini artırma
Lazerler, IPL, mavi ışık, radyo frekans, peeling yöntemleri, mezoterapi, oksijen terapisi, yoğun bakım kürleri, gıda rejimleri ve dermato-kozmetik ürünlerle cildin kendini iyileştirme yeteneği uyarılarak kalitesi artırılır. Cilt yaralarının her yaşta iyileşebilme özelliği kalitesinin artması için de geçerlidir. Sarkma, kırışıklık azalabilir ve hatta cildin ışıldaması mümkün olabilir. Yalnız, kolajen üretiminin çok yavaş ilerlemesi çabuk sonuç isteyenleri ilk zamanlarda tatmin etmeyebilir. Daha hızlı sonuç almak isteyenler botoks ve hyalurinik asid dolguları tercih edebilir. Sonuçlar geçicidir ama kombinasyonlarla uzun vadeli etki de sağlanabilmektedir. Yapılan araştırmalarda dolgu tedavilerinin doldurmak dışında bulunduğu yerde ayrıca bir yenilenmeye de sebep olduğu gözlenmiştir. Yani dolgular, sorunlu bölgeyi besleyip geliştirmeye de katkı sağlıyor. Bunların yanısıra düzeltilmesi zor durumlarda daha etkili ve çabuk sonuç alınan, artık ülkemizde de popülerlik kazanan, asma yöntemleri ortaya çıktı. Asma yöntemi; sadece lokal anestezi uygulamasıyla ve küçük bir müdahaleyle özel ipliklerin cilt altından yerleştirilerek cildin gerdirilmesidir. Seçilecek yöntem ve bölgenin tipine göre hijyenik şartlar sağlanarak muayene şartlarında da yapılabilen bu yöntem, çok pratik ve minimal travmayla atlatılan bir uygulamadır. Yan etki sayılabilecek iplerin gerginliklerinin görülmesi ve  bazı asimetriler kolaylıkla halledilebilir. Zaten kısa bir süre sonra dokular iplerle uyum sağlayarak doğal bir görünüme kavuşacaktır. Kalıcı iplerin dışında geçici ipler de tercih edilebilir. Bunların avantajı, kişinin doğal yaşlanma sürecine tekrar dönebilecek olmasıdır. Ama yine de iplerin erimesinden sonra bir miktar, iplerin çevresinde yüzün gevşemesine izin vermeyecek kadar sıkılıkta doğal bir doku kalacaktır.

Vücut şekillendirme ve toparlama işlemleri
Tabii ki vücut yağlarının cerrahi yolla alınması ve gevşemiş ciltlerin daraltma operasyonları kesin çözümler olarak kabul edilmektedir. Ama operasyon sonrasında kişiler yine de kilolarına dikkat ederek özenli bir şekilde yaşamalıdır. Operasyonlardan daha önce dikkat ve özen gösterilmesi; mezoterapi, lipoliz enjeksiyonu, radyofrekans, lenf drenaj, adele stimülatörleri gibi yöntemlerden yararlanarak, diyet ve egzersiz yaparak neştersiz çözümlere şans tanımak, denemek gerekir. Bilgili ellerde kişiler sistematik olarak ele alındığında çok başarılı sonuçlar alınabilir. Ameliyat öncesi ve sonrasında alınacak medikal estetik yardımlar başarıyı artırır.
Son olarak da saç ekimi uygulamasında kıl köklerinin tek tek alınarak ekimin tek tek yapılması tekniğinin geliştirilmiş olması, insanlarda ameliyat korkusunu büyük ölçüde çözmüştür.   
Görüldüğü gibi neştersiz estetik dediğimiz, teknoloji destekli, bu yeni “medikal estetik” alanı geliştikçe ve daha iyi öğrenildikçe, zamana karşı daha başarılı olmaktayız. Mümkün olduğu kadar geç ameliyat kararı alıp, birtakım beklenmedik ihtimalleri azaltmak; küçük katkılar ve kendi çabalarınızla doğal yaşınızda “güzel” olmak sadece sizin elinizde.                                                                                                       

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.