Genetik Yapınız Kilo Vermeye Uygun mu?

Genetik Yapınız Kilo Vermeye Uygun mu?

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan aşırı kilo ve ilerleyen safhalarda görülen obezite, “gentest healthy weight” yöntemiyle sorun olmaktan çıkıyor. Bu yöntem sayesinde genetik yapınızın kilo vermeye uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Dr. Zuhal Apaydın

Obezitenin altında yatan genetik temelleri ortaya koyan yöntem sayesinde kişinin beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı analiz edilerek obezitenin tedavisi sağlanıyor. Ama öncelikle genetik yapınızın kilo vermeye uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir?

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite, giderek daha da yaygınlaşırken toplumların kültürel alışkanlıklarına zarar vererek çığ gibi büyüyor. Türkiye’de de birçok kişi obezite nedeniyle farklı tedavi yollarına, bazı durumlarda ‘mide küçültme’ gibi operasyonlara başvurmakta.

İlk göstergesi kalp-damar hastalıkları olan obezite başka birçok hastalığın başlangıcı olabilir. Daha sonra sorun büyüyerek diğer iç organlara da zarar vermeye başlar.

İlerleyen tıp günümüzde obeziteye yeni bir çözüm sunuyor: GENTEST Healthy Weight… Bu yöntem sayesinde obezitenin altında yatan genetik temeller ortaya çıkarılıyor. Kişinin mevcut beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı analiz edilirken başka hastalıkları tetiklemesinin önüne geçilerek tedavi sağlanıyor.

Tıbbi açıdan obez olarak tanımlanmamakla birlikte normalin biraz üstünde kilo fazlası olan ya da genetik yapısına uygun doğru beslenmeyi, vitamin ve besin destekleri ihtiyacını öğrenmek isteyen bireyler için “Gentest Diet” yöntemi uygulanabilir.

Zayıflamak ve estetik bir görünüme kavuşmak isteyen, fakat bunları yaparken bilinçli hareket edip sağlığını bozmayacak çözümler arayan kadın-erkek tüm bireylere uygulanabilen bir testtir. Bu sayede, hekim kontrolünde beslenme alışkanlıkları değiştirilerek daha sağlıklı bir yaşama kavuşulabilir. Sağlıklı beslenmek adına neler yapılması gerektiği konusunda bilgi edinilir.

Kalp ve damar hastalıklarına genetik yatkınlığınız var mı?

Ayrıca bu yöntemle kalp-damar, beyin-damar veya karşılaşılabilecek diğer damar hastalıklarına olan genetik yatkınlık öğrenilerek önlemler alınabilir… “Gentest Cardiogen/Cerebrogen adı verilen testin sonucunda kişiye özel çıkarılan 100 sayfalık genetik harita sayesinde, uygun beslenme koşulları ve vitamin desteği ihtiyacı belirlenerek günlük alışkanlıklar teste göre düzenlenebilir… Hekim önerileri doğrultusunda uygulanan beslenme ve egzersiz hareketleri ile karşılaşabilecek riskler minimuma indirilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.