Gıdanın Geleceğine Sürdürülebilir Yatırım

Gıdanın Geleceğine Sürdürülebilir Yatırım

Herbalife, gıdanın geleceği için yatırım yapmaya devam ediyor. Marka, yenilikçi ürünlerle portföyünü büyütürken doğrudan satış pazarına katkılarıyla genç girişimciye de destek sağlıyor.

—-

Herbalife çevresel sorunlarını göz ardı etmeden gıdanın geleceği için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca dünyanın geleceği ve aktif yaşamın desteklenmesi için bitki bazlı protein alınımının önemine dikkat çekiyor.

Artan nüfus ve tüketim alışkanlıkları dolayısıyla iklim krizinin büyüdüğünü belirten Herbalife Türkiye Genel Müdürü Naime Yalçın, “Özellikle aktif yaşam ve sürdürülebilir çevre için bitki bazlı protein tüketimi önemli rol oynuyor. Biz de Herbalife olarak olası krizlere karşı bitki bazlı beslenmenin aktif yaşamın ve sürdürülebilir çevrenin anahtarı olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Tüketicilerin kaliteli yaşama odaklanma eğilimi artıkça, doğal ve geleneksel ürünlere olan talebin de artığına dikkat çeken Herbalife EMEA Bölgesi Ar-Ge Kıdemli Direktörü Simon Branch, “Özellikle bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı bileşen içeren bitkisel ve geleneksel takviye edici gıdaların, COVID-19 kriziyle birlikte popülerliğini sürdürüyor. Vegan ürünler tüketiciler arasında daha fazla ilgi görüyor. Tüketici davranışlarındaki bu değişiklikler, gıda ve takviye edici gıda ürünleri sektörünü önemli ölçüde etkiliyor. Şirketler, bu yeni taleplere cevap vermek ve tüketicilerin yaşamlarını destekleyen, çevreye dost ve etik ürünler sunmak için çeşitli yollar arıyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.