Göz Estetiği ile Güzelliğiniz Bakışlarınıza Yansısın

Göz Estetiği ile Güzelliğiniz Bakışlarınıza Yansısın

Gözü etkileyen ve göz kapağı ile ilgili bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla uygulanan oküloplastik cerrahi sayesinde, yaz aylarına herkesi etkileyecek gözler ile girmek artık mümkün.

Doç. Dr. Levent Akçay

Göz Hastalıkları Uzmanı

Vücudumuzun en hassas bölgesi olan göz çevresine yapılacak her müdahale öncesi hastaların hassas davranması gerekir. Oküloplastik müdahalelerin ve botoks gibi uygulamaların yapıldığı merkezin steril ve en son teknolojileri kullanan cihazlara sahip olmasının yanı sıra, uygulamayı yapacak uzmanın deneyimi de istenilen sonuçların alınabilmesi adına önemli rol oynar. Bu nedenle bu gibi operasyonların öncesinde gerekli araştırmayı yapmak çok önemli.

Bu Sorunların Çözümünde Uygulanıyor

Yılların etkisiyle veya doğuştan oluşan göz kapağı bozukluklarının oküloplastik cerrahi ile kolaylıkla tedavi edilebilir. Göz ve çevresinde oluşabilecek kapak düşüklükleri, göz altı torbaları, yaşa bağlı değişiklikler, kirpik batması, göz kapağı tümörleri ve yaralanmaları, kapağın içe veya dışa dönmesi ve yüz felci gibi problemler, kişilerin mutsuz ve yorgun gözükmesine yol açabilir. Bu problemler, tedavi edilmedikleri takdirde görme alanını ve kalitesini de doğrudan etkileyebilir. Göz çevresindeki problemlerin çözümünde uyguladığımız oküloplastik cerrahi yöntemleri sayesinde ise, çok daha genç ve mutlu bir görünüme kavuşabilir.

Botoks ile Daha Genç Bir Görünüme Kavuşun

Tıbbi bir protein olan botoks; şaşılık, göz çevresi, kaş araları ve alın kırışıklıklarının giderilmesinin yanı sıra, boyun çizgileri, burun ucu kaldırma ve dudaklardaki ince ve yüzeysel kırışıklıkların da tedavisinde uygulanan bir yöntemdir. Güvenli bir yöntem olan botoks, oküloplastik müdahalelerin aksine cerrahi şeklinde değil, kozmetik bir çözüm olarak uygulanır.

Ameliyat Süreçleri

Yapılacak müdahalelerde duruma göre genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Cerrahi öncesinde ameliyatın planlanmasının doğru yapılması ve doktorun uygulanacak tekniği hasta ile detaylı olarak paylaşması, ameliyatın başarısı için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Ameliyat öncesi yapılacak göz fonksiyonları muayenesinin yanı sıra, gerek görülmesi halinde detaylı bir göz muayenesi de gerçekleştirilir. Ameliyatın ardındaki ilk iki günlük süreçte göz kapakları ve çevrelerindeki şişkinlik normaldir. Bu şişkinliklerin azaltılması için ilk gün buz uygulanır. Bunların yanı sıra antibiyotik, şişlik giderici ilaçlar ve ağrı kesiciler de bu sürecin kolaylıkla atlatılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle taburcunun ardından gelen ilk iki günlük süreçte hastalara ev istirahati önerilir ve ardından yapılacak kontroller ile kişinin durumu takip edilir.

En Önemli Nokta Doğru Uzman ve Merkez Seçimi

Gözler vücudun en hassas organları ve bu bölgede yapılacak her türlü cerrahi müdahale öncesinde araştırmaların detaylı olarak yapılması gerekir. Oküloplasti uygulamaları, yapıldığı bölge olan gözlerin doğası sebebiyle büyük özen gerektiren müdahalelerdir. Doktor tarafından yapılacak yanlış bir uygulama veya merkezin steril olmaması, enfeksiyonlara ve görme kayıplarına varacak sonuçlara yol açabilir. Bu sebepten dolayı hastaların, uygulamanın yapılacağı sağlık merkezinde en yeni teknolojilerin kullanıldığından, hekimin tecrübesinden ve kullanılan her türlü medikal malzemenin kendileri için özel tek kullanımlık olduğundan emin olmaları gerekiyor. Ancak bu koşulların sağlandığı merkezlerde gerçekleştirilen operasyonlar sağlıklı sonuçlar verecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.