Göz Sporu Engeli

Göz Sporu Engeli

Spor yapmak size eskisinden daha zor geliyorsa ya da performans kayıplarınız varsa nedeni gözleriniz olabilir…

—-

Amatör ya da profesyonel olarak sporla uğraşıyor ancak son zamanlarda yaşadığınız performans kayıplarından dolayı spor yapmaktan kaçınıyor musunuz? O zaman siz de görme bozukluğu mağduru olabilirsiniz.

Sağlıklı gözlere sahip olan kişilerin görüş alanı geniş, görme algısı ise süreklidir. Eğer hareket eden bir cismi takip etmekte, alandaki yerini kestirmekte ve kendi hareketinizi koordine etmekte zorlanıyorsanız gözlerinizi mercek altına almalısınız! Gözleriniz bozuksa spor yaparken performansınız düşer, keyif almaktan çok stres yaşarsınız! En iyi görüşe sahip olduğunuzda ise hem performansınız artar hem de yaptığınız spordan keyif almaya başlarsınız.

Net Bir Görüş ile Fiziksel Başarınızı Artırabilirsiniz

Spor tutkunuysanız raketli, toplu oyunlar oynarken, koşu yaparken, bisiklete binerken, buz pateniyle kayarken, akrobatik ve macera sporlarıyla uğraşırken kontak lenslerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun kontak lensi kullanmaya başladığınızda daha geniş ve iyi bir alan görüşüne sahip olmanın yanı sıra kaliteli bir görüntü kontrastına da kavuşmuş olursunuz. Kontak lenslerle tüm boyutlar gerçektir. Yani görüntüler şekil ya da boyut olarak değişmezler!

Yaz Mevsiminde Gözleriniz Hafiflesin!

Yaz mevsimiyle birlikte forma girmek hepimiz için önemli olmaya başlar. Ancak spor aktivitelerinden en iyi sonucu alabilmek için iyi görme şarttır. En iyi sonucu almak da eskisi kadar zor değil! Sadece gözlerinizin ihtiyacı olan doğru kontak lensi kullanmaya başlamanız yeterli! Bunun için de göz doktorunuza danışarak sizin için en uygun kontak lense ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.