Güneşin Zararlı Etkileri

Güneşin Zararlı Etkileri

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için önlem almak gerekir. Susam yağıyla güneşten korunmaya, susam ve ceviz yağlarıyla güneş lekelerini önlemeye destek sağlayabilirsiniz.

Prof. Dr. Ulvi Zeybek
İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Arş.

Güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmak için susam yağının yaz aylarında harici kullanımı  yardımcı olur.

Susam yağında E vitamini, sesamol ve sesamolin adı verilen antioksidan bileşikler bulunmaktadır. Bunlar da bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Susam yağı iyi bir aromaterapi yağı olarak da kullanılmaktadır. İdeal bir taşıyıcı yağ olarak aromaterapide kullanılabilir. Bazı çalışmalarda susam yağının kolesterolü düzenlemeye yardımcı olduğu ve laksatif amaçlı kullanıldığı da belirtiliyor.

Hafızanızı güçlendirin

Daha sağlıklı bir zihne sahip olmak için hafızanızı güçlendirmelisiniz. Çocuklarda ve yetişkinlerde zihinsel sağlığın ve bilişsel fonksiyonların gelişmesine yardımcı olan en önemli besin kaynaklarından birisi ceviz yağıdır.  Beyin vücudun en aktif organlarından biri olarak sürekli enerjiye ihtiyaç duyar. Özellikle Omega 3 yağ asitleri beyin için önemli besin maddeleridir. Ceviz yağı, Omega 3 içeriği sayesinde beyin sağlığına destek amaçlı kullanılabilir. Ayrıca harici olarak cilt ve saç sağlığına destek amaçlı kullanılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.