Güzellikte Mezoterapi Zamanı

Güzellikte Mezoterapi Zamanı

Tatil dönüşüyle birlikte cilt bakım takviminde yapraklar mezoterapiyi gösteriyor. Güneşlenme ile beliren-artan güneş lekeleri tedavisi için uzun-sabırlı bir süreç gerekir. Bir-iki seans sonrası etki görmeyen kişilerin tedaviyi yarım bırakması güneş lekelerinin kalıcı hale gelmesini kolaylaştırır.

Dr. Sogol Nasrollahzadeh

Medikal Estetik Uzmanı

Günümüzde mezoterapi güneş lekeleri tedavisinde en uygun çözüm olarak görülüyor. Bilinmesi gereken önemli nokta güneş lekeleri sabır-süreklilik isteyen bir tedavi sürecidir.

Güzellik takviminde yapraklar Mezoterapiyi gösteriyor…

Eylül ay ile birlikte tatil biter, okul açılır, çocuklar eğitime aile bireyleri de iş yaşamına döner. İş yaşamı kişisel bakımın önem kazanması anlamına da gelir. Yazın güneşlenme ile bronzlaşan tenin ardından beliren güneş lekeleri için tedavi arayışı başlar.

Güneş lekeleri için günümüzde en iyi çözüm mezoterapidir. Ancak sabır, süreklilik isteyen bir süreç gerekir. Kişiler bir-iki seans sonrası sonuç görmek istedikleri için memnun olmaz. Maximum etkiyi görmek için altı-yedi aylık bir tedavi gerekir. İlk aşamada iki haftada bir, sonrasında ayda bir, bir sonraki aşamada ise 2-3 ayda bir tekrarlanır.  Bir yıl sonra ancak etkisi görülebilir.

Mezoterapi nedir?

Her yaşta uygulanabilse de 25 yaş sonrasını tavsiye edilir. Mezoterapi cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlak, leke, yara izi, saç tedavisi, akut-kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir

Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasit, enzimlerin derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanmasıdır. Seans sonrası 48 saat zorlu hareket, 10-15 saat banyo-makyaj yapılmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.