Mezoterapi Kurtarıcı mı

Mezoterapi Kurtarıcı mı

Mezoterapi, estetik tıpta en çok talep konusu olan Lipodistrofi ya da selülit konusunda en seçkin tedavi şeklidir. Türk kadını için bölgesel kilo tedavisinde, etkinliği bütün dünyada kanıtlanmış geleneksel mezoterapi kurtarıcı olabilir mi?

—-

Mezoterapi Türk kadını için basen-üst bacaklardaki kiloları-doğal olarak selüloitlerin çözümü olabilir mi?

Zayıflamak için türlü diyetler yapılır, günlerce aç gezilir ama bir türlü sorun çözülemez.. Basen yine aynı büyüklükte, selüloitler de aynı yerinde.. Ama şimdi durum değişti..  Tıp yöntemi olan MEZOTERAPİ ile zayıflıyor..

Zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmak mümkün mü? Bir ayda 2 beden incelebilir miyim? EVEEEETTTTTT…. Nasıl mı? Mezoterapiyle….

Bölgesel kilo ailevi ve yapısal nedenlerle belli bölgelerimizden daha fazla kilo alınması sorunudur. Türk kadınının sıklıkla sorunu ise orta tip alt taraf kiloları olarak isimlendirdiğimiz; basen ve üst bacakta yerleşen kilolardır.
Mezoterapi, kelime anlamı ile alan tedavisi anlamına gelen ve bugün başta Fransa olmak

üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Mezoterapi Estetik Kullanımlarda;
– Selülit ve Bölgesel Kilo Verme
– Saç Dökülmesi
– Ergenlik ve Hamilelikte oluşan çatlaklar
– Yüz Gençleştirme
– Yara ve Sivilce İzleri

Diğer Kullanım Alanları;
– Romatoloji ve Ağrı
– Dolaşım problemleri
– Migren
– Spor Hekimliği

Bölgesel Kilo Vermede Mezoterapi
Tedavide temel prensip, incelmek istenen bölgelere mikroenjeksiyon diye adlandırılan çok küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak,yağ hücrelerindeki içeriğin azaltılması ve yağ yıkımının hızlandırılmasıdır.Çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etki kabul görmez, özellikle karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve mide rahatsızlığı nedeni ile normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için güvenli bir tedavi yöntemidir. Tek yan etkisi nadiren oluşan allerjilerdir.
Mezoterapi ve bölgesel zayıflamada temel etki; yağ hücrelerindeki (adipositlerdeki) trigliserid bileşiklerinin parçalanmasından sorumlu lipoz enziminin aktivitesini arttırmaktadır. Yağ yıkımını arttırdığımızı da söyleyebiliriz. Yani uygulanan enjeksiyonla istenen bölgelerden, normal diyetle zayıflamamızın neredeyse iki katı hızla inceliriz.
Sonuçta mezoterapi ile zayıflama estetik bir zayıflama ile sonuçlanmaktadır. Uygun bir diyet programı da tedaviye eşlik etmektedir. Ayrıca mezoterapi ile selülitli bölgelerin tedavisi de mümkündür. Selülit özellikle ergenlik, hamilelik ve menopozda başlayan ve kadınların % 9’ında görülen ve cildin sıkılmasıyla portakal kabuğu görünümü veren bir rahatsızlıktır.Oluşumunda en önemli neden Östrojen ve Progesteron adını verdiğimiz kadınlık hormonlarıdır Bu hormonların etkileri ile çevre kapiller dolaşımı bozulmakta ve ayrıca cilt altında su ve tuz tutulmaktadır.
Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlar. Bu tedavide ayrıca kapiller venöz sistemdeki toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir.
1 aylık sürede 1 yada 2 beden incelme hedeflenmektedir. Uygulama özel mezoterapi tabancası ile yapılmakta ve ağrı yada acı hissedilmeyen seans süreleri 15-20 dk arasında değişmektedir. Zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmak mümkündür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.