Hayvan Sağlığında Önemli Yatırım

Hayvan Sağlığında Önemli Yatırım

Koç Healthcare, hayvan geliştirme alanında, Türkiye’de bir sağlık merkezi çatısı altında ilk kez hizmet verecek olan VetAmerikan Hayvan Hastanesi’ni hayata geçirdi.

—–

Koç Sağlık (Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları), bilgi, birikim, tecrübeyi hayvan sağlığı alanında da taşıyarak  VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nde hayata kavuştu.

Avrupa’nın en büyük özel hayvan hastanelerinden biri olan  VetAmerikan,  modern teknoloji ve yaklaşımıyla veteriner sağlık hizmetlerinde Türkiye’nin en büyük özel hayvan hastanesi olarak yöneticilik yapmayı hedefliyor.

VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nde 2’si acil 15 muayene odası, 2 görüntüleme odası, 1 görüntüleme merkezi, 4 ameliyathane, 4 elektrik alanı, 2 poliklinik alanı ve 1 diyaliz odası bulunmaktadır. Ayrıca, 109 adet ICU kabini olmak üzere, 470 yatak kapasitesi, radyoterapi (LİNAK), MR, bilgisayarlı tomografi, skopi, dijital röntgen, can dostlarımız için hazırlanmış ESWL (taş kırma), endoskopi, artroskopi, PCR gibi cihaz ve olanaklar yer almaktadır. Türkiye’de ilk kez LİNAK teknolojisiyle tüm Türkiye ve Avrupa ülkelerine radyoterapi hizmeti sunacak olan  VetAmerikan,  özellikle pandemi döneminde öne çıkan PCR teknolojisi sayesinde viral ve tarama teşhisinde sıfır hata payı sağlıyor.

Köpek ve kedi türleri için sağlık hizmeti üstlenen  VetAmerikan’da , hayvan dostlarımız için fizyoterapi, fonksiyonel tıp, homeopati gibi hizmetler veriliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.