Kadında Bakışında Kaş

Kadında Bakışında Kaş

Kalın, gür ve doğal kaş modasına uymak isteyen E. Karabulut’un kaş bölgesine, saçlı deriden alınan saç kökleri nakledildi.

Op. Dr. Emirali Hamiloğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Doğal görünen gür ve kalın kaşlar moda. Modadaki bu değişikliğe ayak uydurmak isteyen kadınlar, kalıcı makyaj, kaş boyama gibi farklı çözümlere yöneliyordu. Ancak bu çözümler, doğallıktan uzak olduğu için çok da rağbet görmüyordu.

Kaş nakli, halk arasında saç ekimi olarak bilinen saç nakli ile hemen hemen aynı şekilde yapılan bir uygulama. Kalın, gür ve doğal görünümlü kaş görüntüsüne ulaşmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulamada. Hastanın ense bölgesindeki saç kökleri FUE tekniği ile tek tek toplanarak, isteği doğrultusunda kaş bölgesine nakledildi. Hastanın sağ ve sol kaşına toplam 600 kök nakil ettik. Kökler bir süre sonra orada kaş karakteri kazanacak ve hasta hayat boyu kaşını boyamaktan ya da yaptırdığı kalıcı makyajı tazelemekten kurtulacaktır

Köklerin açısı ve yönü, doğal görünüm için önemli

Kaş nakli ile ilgili en önemli unsurun, nakil edilen köklerin açısı ve yönünü olduğunu vurgulanıyor. Kaş nakillerinin diğer tüm kıl kökü ve yönü nakillerinden farklı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Kaş bölgesinde açı çok değişkendir. Kaşın buruna yakın kısmı (medial cantus)  hafif yukarı bakarken en dıştaki kısım kulağa doğru bakar, orta kısım ise bir yelpaze şeklinde yayılır. Dolayısıyla kaş nakli yapılacak bölgeye açılacak mikro kanallar, kaşın doğal yapısına uygun şekilde yaklaşık 15 derecelik açılarla ve bu yönlere dikkat edilerek açılmalıdır. Kökler de bu kanallara tek tek özenle nakledilmeli ki doğal bir görünüm elde edilebilsin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.