Kanserden Korunmanın Yolları

Kanserden Korunmanın Yolları

Kanserden Korunmanın Yolları,kanser,bioenerji,hatice er,depresyon,hücre,çay,siyah çay,yeşil çay,sigara,alkol,detoks,antioksidanHücrelerin denetimden çıkıp vücudun diğer bölümlerinden bağımsız ve kontrolsüz bir biçimde büyümeye başladığı bir süreç olan kanser artık çağımızın hastalığı.

Bioenerji Uzmanı Hatice Er

Vücuttaki tüm doku ve organlarda gelişebilecek bu hastalıktan korunmak için ilk adımın dengeli beslenmek, pozitif düşünmek, spor yapmak ve temiz havayı solumak olduğunu biliyor ama bunları uygulamaya geçirmiyoruz… Ta ki hastalık kapımızı çalana kadar…

Kansere neler yol açar?
*Sigara ve alkol kullanımı(akciğer, yutak, soluk borusu, pankreas, rahim ağzı, mesane kanseri)
*Nargile (mide kanseri)
*Fazla et tüketimi (kalın bağırsak kanseri)
*Yemeklerin sürekli sıcak yenmesi (ağız ve dil kanseri)
*Kuruyemiş üzerinde üreyen kanser yapıcı özellikteki küfler
*İlaç kullanımı- özellikle antibiyotikler
*Tatlandırıcı olarak kullanılan sakarin (Aslında bir gıda maddesi olmayan sakarin böbreklere zarar verdiğinden mesane kanserine neden olur.)
*Defalarca röntgen çekilmesi (Röntgen organlarda kanser riskine yol açar.)                                                                                           
*Cilde uygulanan kimyasallar (deri kanseri)
*Güneşten gelen kozmik ışınlar (Bunlar normalde toprağa karışarak yok olur. Ancak beton ve taş yığınları ışınları geçiremez; dolayısıyla şehirlerde kanser riski daha fazladır.)
*Ruhsal bozukluk ve sinir hastalıkları sonucu vücudun zayıf düşmesi, kişinin kansere yakalanmasını kolaylaştırır. Dolayısıyla fazla sevinç ve üzüntü de kansere yol açan sebepler arasındadır.

Kanser hücreleri bütün insanların vücudunda komut almayı bekleyen hazır askerlerse ve hepimiz potansiyel kanser hastasıysak, kansere yakalanmamak için neler yapmalı, nasıl beslenmeliyiz?
*Taze meyveler (özellikle turunçgiller; çilek, biber ve diğer C vitaminleri; bilhassa sarı renkli meyve sebzeler; havuç gibi, yeşil yapraklı sebzeler)
*Balık, tahıl, brokoli, lahana, soğan, sarımsak iyi birer antioksidandır.
*Yeşil çay mide, onikiparmak, meme, yutak ve lenf kanseri konusunda etkilidir.
*Siyah çayın daha çok deri kanserini önleyici özelliği vardır.
*Kuşburnu, adaçayı ve karabaş otu da kansere karşı etkilidir.
*Kırmızı pancar
*Ökse otu, özellikle de ardıç tohumunun öğlen ve akşam yemeklerinde 5 adet yenilmesi kansere karşı etkilidir.
*Pozitif düşünerek pozitif yaşamanın kanserden kurtulmak için en etkili yol olduğu da unutulmamalıdır.

Kadınlarımız erkeklere oranla daha şanslılar…
Kadınların bağışıklık sistemleri daha güçlüdür ve hücreleri daha çabuk yenilenir; dolayısıyla tedavi edilme oranları erkeklere göre daha yüksektir.
Kanımızı kıskaçlık, kibir, nefret, gurur vs. gibi kötü şeylerle kirletmeyelim; küçük görünen ama vücudumuza büyük negatif etki yapabilecek kötü düşüncelerden uzak duralım.

Negatif düşüncelerden sıyrılıp pozitif bir yaşam sürmek sandığınız kadar zor değil. Bu yazıyı okuduğunuz şu andan itibaren tüm kötü düşünceleri arkada bırakıp güzellikler içinde bir ömrün sizi beklediğine inanın. Manevi ve fiziksel olarak arınıp kanınızı ve beyninizi temizleyin. Bunları uyguladığınız anda mutlu, sağlıklı, kanserden uzak bir yaşam sizin olacaktır. Unutmayın; tüm hastalıklar kanda başlar, beyinde biter…
Sağlıklı yaşayarak yaşamın güzelliklerini fark etmeniz dileğiyle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.