Meme Kanseri Farkındalığına Destek

Meme Kanseri Farkındalığına Destek

MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği) ile Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Ekim ayı süresince meme kanserine dikkat çekmek, erken teşhisin önemini vurgulamak için “Çırağan Sarayı Pembe Oluyor’’ temasıyla kadınlara destek oluyor.

—-

MEMEDER ile Çırağan Palace Kempinski İstanbul toplumsal sorumluluğu yerine getirme ve kadınlara destek olma mutluluğunu yaşıyor.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü ve Kempinski Residences Türkiye Bölge Direktörü Ralph Radtke, “Dokuz yıldır Meme Kanseri Farkındalık Ayı boyunca çok sayıda etkinlik düzenleyerek MEMEDER’e desteğimizi kesintisiz sürdürmekten dolayı çok mutluyuz. Dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımızı da bu farkındalık hareketine ortak ederek, bilinçlendirme çalışmalarımızı global düzeye taşımaktan da ayrıca sevinç duyuyoruz” dedi. MEMEDER Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ise yapılan toplantıda, “Bugün meme, akciğer kanseri sıklığını da geride bırakarak birinci sıraya yerleşmiştir. Türkiye’de son 20 yılda 2 katından fazla artış yaşandı. 40 yaşından itibaren mamografik tarama ile çok erken tanı mümkün olmaktadır” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.