Mücadeleye Bayraklı Destek

Mücadeleye Bayraklı Destek

Sanofi, Dünya Menenjit Günü’nde hastalıkla mücadeleye destek olmak için Menenjit Bayrağı’nı dalgalandırıyor.

Beyin ve omuriliği çevreleyen meninks adındaki zarın iltihaplanması olan Menenjit, her yaşta ortaya çıkabilen ve hızla ilerleyip, 24 saat içinde ölüme yol açabilen bir hastalıktır. Dünyada her yıl yaklaşık 2,5 milyondan fazla kişi menenjitten etkileniyor. Bununla birlikte Menenjit, aşı yoluyla büyük oranda önlenebilmektedir.

Küresel COVID-19 pandemisi sırasında izlenen aşılama oranlarındaki düşüşün, tüm dünyada bağışıklık düzeylerinde azalmaya neden olması, Menenjit’in oluşturduğu tehdidi önemli düzeyde arttırmıştır. Pandemideki aksaklıkların ardından aşılama oranlarında kısmi bir düzelme yaşanmasına karşın, coğrafi bölgeye ve hastalıklara bağlı olarak oran değişkenlik göstermeye devam etmektedir.

Sanofi, 5 Ekim Dünya Menenjit Günü’nde, tüm dünyadaki insanları; #MenenjitBayrağı (#MeningitisFlag), #DünyaMenenjitGünü (#WorldMeningitisDay), #MenenjiteSonver (#DefeatMeningitis)’ etiketlerini ve bayrak sembolünü sosyal medyada paylaşarak, semptomlarla ve koruyucu önlemlere dikkat çekmeye davet ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.