Neptünyen İllüzyonlar

Neptünyen İllüzyonlar

Olduğu gibi değil de olmasını istediğimiz gibi gördüğümüz her şey yüzünden darmadağın olan zihinlerimize dikkat etmemiz gereken bir ay olacak 2018 yılının temmuz ayı. Neptün, Jüpiter, Pluto, Mars, Satürn ve tabii ki bizim meşhur Merkür retrolarımızın arzı endam edeceği 2018 yılı temmuz ayı, kelimenin tam anlamıyla bir yıkım ve yeniden yapım ayı olacak.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Temmuz ayında ego bir kere iyice eriyip çözülecek, şans eseri yakalanan başarılara Satürn şöyle bir uzaktan ‘hımm’ diyecek, ‘şansın yaver gitti bir şeyleri başardın. Peki bakalım şimdi bunu elinde tutmak için ne kadar hakkın var?’  Mars mücadele için gerekli azmi ve gücü esirgiyor zaman zaman da yanlış anlaşılabilecek sert tepkilere neden oluyor.

Yenisinin gelmesi için eskisinin gitmesi gerekir. Evren boşluk sevmez. Bugün bizi üzüntü ile yıpratan kayıplar bakarsınız yarının iyi ki de böyle olmuş denilen kazanımlarına dönüşür. Hayat sarmalında, iniş ve çıkışlarla geçen ömür dediğimiz o minicik ana sığdırıyoruz aslında tüm deneyimlerimizi ve acılar da güzellikler de göz açıp kapayana kadar geçiveriyor. Geriye de sadece kendimiz kalıyoruz. Bu nedenle her şeyden önce gerçek sorumluluğumuzun kendimiz olduğunu bilerek, yaşam yolumuzda önce ve daima kendimize hak ettiğimiz ilgi ve şefkati göstererek yol almamız bu sert gezegen hareketleri ile kolayca başa çıkmamızı sağlayacaktır.

Neptün doğası gereği, dağıtan bir etkiye sahiptir. Balık burcunun ikinci yöneticisidir ve hayal gücünü destekler. Yaratıcılığı pekiştirir. Bu geri gidiş döneminde ise bizlere hayallerimizi sorgulatacaktır. Bizleri gerçek dünyaya yakınlaştıracaktır. Ancak yine Neptün yapısı gereği bağımlılıklara da neden olabilir. Kendimizi belki de acılar, sınırlamalar ve üzüntülere bağımlı hale getirmişizdir. Gelecek planlarımızdaki mutlu hayallerimizi inşa ettiğimizi zannederken belki de mutsuzluğa giden yolda kontrolsüzce ilerliyoruzdur. Bu nedenle de bu geri hareket, bize zaman zaman sert bir tokat gibi çarpabilir ve bizi gerçekten sevenler ve sevmeyenler ile ayrılmamızı sağlayabilir.

Sert tokat deyince tabii ki Pluton’un da geri hareketini unutmayalım. Karmanızda ve günlük hayatınızda aşmanız gereken dersler neydi de yine sınıfta kaldınız? Cüce dev Pluto, öyle böyle demez hırpalar insanı. Temmuz ayında geri geri giderken bilinçaltınızda kalan, sizi sıkan ya da ilerlemenize engel olan ne varsa yakar ve yıkar. Dümdüz eder, bırakır. Bu kıyamet sonrasında da sizden yeni bir dünya inşa etmenizi bekler. Bir burçta bazen 5 kereye kadar geri harekette bulunabilir, eğer inşa ettiğiniz dünyayı beğenmezse lamı cimi yok, yine yerle bir ediverir.

Satürn’ü de önceki yazılarımda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Bu ayki yazım daha çok bu tersine giden gökyüzü olaylarını da en az hasarla atlatmanın yollarını anlatacak bir astrolojik rehber niteliğindedir.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için Neptün retrosu bilinçaltı alanında, kaleye gol yediğimiz 12. Evde gerçekleşiyor. Ben ben diyen Koçların egoları zamanla eriyerek dağılıyor. Kariyerlerinde ise bu ay ciddi zorlu açı kalıpları var. Kendilerini iş hayatlarında baskılanmış ve kısıtlanmış hissedebilirler. Otorite figürleri ile çatışmaya girmemelerinde yarar var. Haklı olduklarını düşündükleri konularda sakince ilerlemeleri yararlı olacaktır.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise bu hareketler eğitim ile ilgili konularda gerçekleşecek. Yüksek öğrenim ile ilgili konularda beklentileri karşılanmayabilir. Yurtdışı seyahatleri planladıkları gibi geçmeyebilir. Gecikmeler yaşanabilir. Sosyal faaliyetler ve toplum önündeki konumları ile ilgili beklentileri tam olarak karşılanmayabilir. Aile içinde ise iletişimin önemli kazanacağı bir döneme giriyorlar. Boğa burçları sabit olan karakterlerini biraz yumuşatabilirlerse bu süreçten kazançlı çıkacaklar.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise krizler ile dolu bir temmuz ayı geliyor. Burada başkalarından gelen ve miras yolu ile de intikal eden para ve varlıkların durumu söz konusu. Buradaki Satürn ve Pluton’un geri hareketleri veraset, ilamlar, miras konuları, eşten gelen kaynaklardaki değişim ve azalma, sorunlu ayrılıklar ve boşanmalara da işaret edebilir. Kariyer evinde geri harekette olan Neptün ise özellikle yükselen burcu İkizler olanların kariyer ve gelecek planlarına ciddi şekilde maskelemeler yapıyor. Bu nedenle de kariyer ile ilgili yüksek umutların gerçekler ile bağdaştığından emin olunması gerekir.

Yengeç Burcu: Yengeç Burçları ve yükselen Burcu Yengeç olanlar için ise temmuz ayı maddi konular bakımından son derece şanslı geçecek. Bununla birlikte evlilik ve ortaklıklar ile ilgili konularda da çok dikkatli olmaları gerekiyor. Geçmiş tartışma ve çatışmalar yeniden alevlenebilir. Çözülmeden hasır altına itilmiş sorunlar beklemeden gün yüzüne çıkabilir. Sakin kalmakta ve olaylara sağ duyu ile yaklaşmakta fayda var.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise iletişimde son derece başarılı ve karlı bir dönem. Bununla birlikte işyerlerindeki gizli kapaklı işler gün ışığına çıkacaklar. Yeni bir ev alabilir ya da bu süre içinde taşınabilirler. Kendi işini kurmak isteyen aslanların bir süre beklemelerinde fayda var. Ortaklıklar ile ilgili olarak da çatışmalı konulara dikkat etmeliler.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar ise kendilerinden gayet memnunlar. Bununla birlikte flörtler, ilişkiler, hayattan zevk alma konularında da birtakım krizler içinde olabilirler. Eleştirel bakış açılarını bırakmalılar. Beklenmedik hoş sürprizlere de hazırlıklı olmalılar.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise bu gezegen hareketlerinin en yoğun yaşanacağı alanlar aileleri ile ilgili konular olacak. Taşınma ve eğer planlarında varsa yeni bir ev alma hayallerini bir süre ertelemeliler. Hizmet ettikleri ya da onlara hizmet eden kişiler ile ilgili ciddi yanılsamalar meydana gelebilir. Ev kazalarına karşı da dikkatli olmalarında fayda var. Terazi burcunun adalete ve eşitliğe önem veren kişiliği bu gergin açılar altında kendini baskı altında hissedebilir. Bu nedenle alkol, antidepresanlar, bilgisayar oyunları, televizyon gibi konulara bağımlı olabilirler. Doğada zaman geçirmek ve sanatsal faaliyetler ile ilgilenmek onlara iyi gelecektir.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise yakın çevrelerinde tam bir değişim ve dönüşüm söz konusu. Kardeşler ve komşular ile olan ilişkileri ciddi sınavlardan geçebilir ve bir anda kendilerini çok yalnız bulabilirler. Flörtlerinde ve aşk hayatlarında ise tam bir yanılsama durumu söz konusu. Neptün transiti bittiğinde gözlerinde büyüttükleri o ideal aşktan geriye hayal kırıklıkları kalacağını bilerek hareket etmelerinde fayda var.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise para kaynaklarında ciddi dalgalanmalar söz konusu. Bu zamana kadar kolay kazanıp, kolay harcayan Yay burçlarının artık harcamalarına dikkat etmeleri gerekecek. Harcamalar beklenmedik bir şekilde artarken, gelirlerinde de beklenmedik bir şekilde düşüş görülebilir. Tasarruflu olmalarında fayda var.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise ciddi bir değişim ve dönüşüm söz konusu. Oğlaklar zorlu sınavlardan başarı ile çıkarlar. Buradaki zorlu koşulları da zaman içinde fırsata çevireceklerdir. Kendileri ile ciddi kararlar alacaklar. Değişim ve dönüşüm onlara şans getirecek. Maddi konularda dikkatli olmalılar.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise ufak tefek sakarlıklara karşı son derece dikkatli olmalılar. Öfkelerini kontrol etmelerinde yarar var. Ortaklıklar ile ilgili olarak son derece şanslı bir döneme girerken, bilinçaltında yatan korkularla yüzleşmelerinde fayda var. Kendilerini kısıtlamalardan özgürleştirdikleri sürece yaşamda başarı ile yol alacaklar.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise evlilik ve ortaklıklar ile ilgili güzel haberler var. Gelecek ile ilgili planlarının tamamen yıkılıp, yerine yenilerinin yapıldığı bir ay onları bekliyor. Kendileri ile ilgili olarak da kurdukları hayallerin Neptünyen İllüzyonlar olduğunu fark edecekler. Özellikle yükselen Balıklar cesur olmalı ve kendileri ile ciddi kararlar almalılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.