Hayat Bayram Olsa

Hayat Bayram Olsa

14 Haziran Perşembe günü ile beraber 2018 Yılı Ramazan Bayramı arifesini yaşayacağız ve 15 Haziran Cuma günü de Ramazan Bayramının birinci günü olacak. Bayramlıklar, harçlıklar, adet olduğu üzere baklavalar, şekerler, tatlılar. Ziyaretler, tadı damakta uzun süre kalacak mutluluklar. Bu o kadar çok sevilen bir durum ki hepimiz ara ara demez miyiz keşke hayat bayram olsa. Peki bayrama erişmek için ne yaptığımızın farkında mıyız?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Bayrama erişmek için geçen 30 günlük oruç ibadeti süresi. Başta uyku olmak üzere tüm bedensel ihtiyaçlardan ve hazlardan kendini bir ay boyunca uzak tutma. Az yeme, az konuşma ve az uyuma. Bolca sabır, hoş görü ve iyi niyet. Bundan daha güzel nasıl ifade edilebilirdi?

İnsanoğlunun adına ömür dediğimiz sınavındaki başarı sırrı.

Az yemek, az uyumak, az konuşmak. Bol bol hoş görü, iyi niyet ve de sabır.

Böylelikle tam da kelimedeki ‘’ram’’-sanskritçe Rama sözcüğü ile aynı kökenden gelmektedir*- sükun, barış ve mutluluk sözcüğünün anlamına uygun hale gelir. Tekrarlayan sükûn, barış ve mutluluk. İşte o zaman hayat her gün bayram olur.

İkizlerde gerçekleşecek yeni ay sonrasında yaşayacağımız bayramın ve haziran ayının genel olarak burç yorumlarını ise aşağıda yazıyorum.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için Ramazan Bayramı ve beraberinde haziran ayı yakın çevrenin, komşuların, arkadaşların ziyaretleri, iletişim yoğunlukları ile geçecek. Bu durum sevgili Koçların göz önünde olmalarına ve daha da ön plana çıkmalarına neden olacak. Zaman zaman Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar bu durumdan rahatsızlık duyabilir. Daha özgürlükçü bir tavır sergileyerek tek başlarına tatil planları yapabilirler.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise bayram kelimenin tam anlamıyla bereketi ile gelecek. Maddi durumlarında bir genişleme ve bir bolluk hissedecekler.  Hanelerinde ise uyum ve hoş görü var. Ev dekorasyonunda değişiklikler yapabilirler. Evlilik başta olmak üzere ortaklıklar ile ilgili konularda olumlu gelişmeler için birkaç ay beklemeleri gerekebilir. Yurtdışı seyahat programları ve yüksek öğrenim konuları da gündeme gelebilir.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, bayrama şanslı giren burçların başında geliyor. Hanelerindeki güneş ve ay kavuşumu ile hem duygu hem de düşüncelerinde bir berraklık yaşayacaklar. Bu dönem düşünceleri somut eylemlere dökme zamanıdır. Para evlerine giren Venüs sayesinde ortaklıklardan karlı çıkacaklar. Miras ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar, bu yılki Ramazan Bayramına  eski bayramların özlemi ile giriyor. İletişimlerinin son derece yüksek olduğu bir dönemdeler. Eski bayramları özlem ile de arkadaş grupları içinde, sevdikleri ve hayattan zevk aldıkları kişiler ile birlikte zaman geçirmek isteyebilirler. Ancak bu durumda bazı kopmalar ve istenmeyen talihsizlikler yaşanabilir. Morallerini güçlü tutmalarında fayda var.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için bayram biraz telaşeli geçecek. Çok misafir ağırlayabilir ya da misafirliğe gittikleri yerlerde fazlasıyla hizmet etmek durumunda kalabilirler. Bu durum özellikle de eşin ailesinden kaynaklanıyorsa Aslan burçları bu nedenle krize girebilir. İsteklerini net bir biçimde açıklamaları çok önemlidir.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise bu bayram eski bayramlara olan özlemin ve bundan kaynaklanan hüznün etkisi ile geçecek. Bu bayramda sevgili Başaklar biraz daha içsel huzur arayışı içinde olabilirler. Uzun yolculuklara çıkabilirler.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise dikkat etmeleri gereken en önemli konu bayram harcamaları olacak. Bütçelerini dikkatlice planlayarak harcamalarını yapmalarında fayda var. Zira fark edemeden bütçelerine göre fazla harcamada bulunarak, kendilerini zorlayabilir. Bu durum aile içinde çatışmalara da neden olabilir. İletişimlerinin yoğun olacağı, sosyal faaliyetler, gönüllü çalışmalar ile ilgili bir döneme girebilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, burçlarında misafir ettikleri Jüpiter’in geri hareketi nedeni ile zaman zaman şans faktöründen hak ettikleri kadar yararlanamayabilir. Sabırlı olmalarında fayda var. Bu dönem bittiğinde, bir ferahlama ve genişleme de peşinden gelecek. Kariyerleri ile ilgili sürpriz gelişmeler var.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için bu Ramazan Bayramı maddi kaynaklarında bir değişim ve dönüşümü de beraberinde getiriyor. Yaşça büyük bir kişiden yardım görebilirler. Ortaklıklar ile ilgili konularda ve evlilik hayatında ise son derece şanslılar. Geçmişten taşıdıkları bazı düşünsel yüklerden özgürleşebilirler.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar hanelerinde misafir ettikleri Satürn ve Plüton’un geri hareketi nedeni ile sınavlarla dolu bir dönemden geçiyor. Bu durumu tıpkı Ramazan ayında yapılan oruç ibadeti gibi algılayıp, gerekli sabrı gösterebilirlerse, peşinden büyük bir ferahlama onları bekleyecek. Adeta bayram coşkusu yaşayacaklar. Aşk hayatlarında sürpriz gelişmeler var. Çalışma ortamlarında değişiklik ve yani başlangıçlar yapabilirler.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar, bayramda ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmalılar. Bu bayram onlar için kelimenin tam anlamıyla eski bayram tadında geçecek. Bol bol arkadaş ziyareti yapıp, misafir ağırlayabilirler. Bundan da büyük keyif alacaklar. Bekar kovalar için aşk hayatlarında olumlu gelişmeler var. Evli kovalar ise aşk tazeleyebilirler.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise bu bayram sosyal statülerinin ve konumlarının göz önünde olduğu bir bayram olacak. Bayramda, evin büyüğü pozisyonunda olabilirler. Arkalarında muazzam bir başarma gücü bulacaklar ve pek çok zorluğun kolaylıkla çözülmesin, sağlayacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.