Ölü Deriden Kurtulmak

Ölü Deriden Kurtulmak

Yaz için ilk adım ölü derilerden kurtulmak olmalıdır… Yaz demek parmak arası terlik demek, şort demek, bikini demek… Yani bir anlamda yaz demek bakım demek. 

Sibel Türk

Bakımlı olmak ölü deriden kurtulmak güzel bir ciltle başlar… Vücudumuzu ipek bir şal gibi örten cildimiz her vücut bölgesinde farklı özellikler gösterse de genelde ölü hücreler üst katmanlarda toplanarak kötü bir görüntü oluşturur. İlk olarak bu ölü hücrelerden kurtulmak gerekir. Bunun  içinde:

Hamama Gidin…

Yüzyıllardır Türklerin vazgeçilmezleri arasında olan, özellikle bizden önceki kuşakların sıklıkla gittiği hamamların faydalarını duyduğunuzda havlularınızı hazırlayıp, en yakın hamama gideceksiniz. Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır.

Hamam, stresi alır ve zihni dinginleştirir. Çok stresli olduğunuz zamanlarda hamama giderseniz, stresten arındığınızı fark edersiniz.

Peeling Yapın

İnsan yüzü tıpkı el ve ayaklar gibi gün içerisinde kire,toz maruz kalmaktadır. Deri üzerinde bir doku oluşturan bu kirler gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna da yol açmaktadır. Cilt gün içinde yıpranmakta ve solgun ve donuk görünmektedir. İşte peeling; solgun ve donuk görünen ciltleri eski haline kavuşturmak, deriyi canlandırmak, sivilce izlerini yok etmek, cildi gençleştirmek, görünüşü iyileştirmek için belirli türde kimyasal solüsyonların yüz’e uygulanması olarak tanımlanabilir Özelikle bronzlaşmadan önce yapılacak olan peeling yüzdeki lekelenmeleri önleyecektir.

Pedikür Yaptırın

Yazın ayaklar kışa oranla çok daha fazla ortalardadır. Kışın kalın çorapların, çizmelerin içine sakladığımız ayaklarımız; yazın parmak arası terliklerin, sandaletlerin içinde hoş görünebilmek için bakıma ihtiyaç duyarlar. Ayak bakımının en vazgeçilmez tekniği pedikürdür. Bunun için temizliğe dikkat eden, hijyen kurallarına uyan, işinin ehli bir uzmandan yardım almanız yerinde olacaktır. Çok fazla sertleşmemiş olan tırnak kenarlarındaki derileri kestirmek yerine geriye doğru itmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.