Otizmli Öğrenciler İçin Özel Arayüzler

Otizmli Öğrenciler İçin Özel Arayüzler

İçmimari öğrencileri, “Otizmli Öğrenciler İçin Özel Arayüzler” tasarım yarışmasında eğitim-sosyalleşme mekanlarının işlevselliğinin önemine dikkat çekti.

—-

BABA Yapı sponsorluğunda, İçmimarlar Odası, Tohum Otizm Vakfı ve Değer Otizm Derneği iş birliğinde “Otizmli Öğrenciler İçin Özel Arayüzler” sloganı ile düzenlenen yarışmanın bu yıl ilki gerçekleştirildi.

Mobilya ve işlevsel yüzey tasarımı yarışmasının teması otizm bilinci-özel gereksinimli bireylerin eğitim-sosyalleşme mekanlarına yönelik özgün tasarımlar olarak belirlendi. Plywood (Kontrplak) malzeme ile mobilya ve işlevsel yüzey tasarımı yarışması Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde içmimarlık lisans bölümünde okuyan tüm iç mimari öğrencilerine düzenlendi.

Yarışmaya katılan öğrenciler otizmli öğrencilerin sosyalleştikleri ve eğitim aldıkları mekanlarda gündelik hayatın zenginleştirilmesine katkı sağlanması için Plywood ürünleri kullanılarak ince motor becerilerinin çalışılabileceği, duyusal ihtiyaçların karşılanabileceği işlevsel mobilya ve duvar üniteleri tasarladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.