Özel Günler Öncesi Sinderalla Etkisi

17.10.2012
34
Özel Günler Öncesi Sinderalla Etkisi

Prof. Dr. Ahmet Karacalar,Plastik Estetik Cerrah, Dr. Ahmet Karacalar, estetik operasyonlar, Özel Günler Öncesi Sinderalla Etkisi, kadın güzellik, erkek estetik, kepçe kulak, meme küçültme, Yüz germe işlemi, dudaklara dolgunluk kazandırmaNişan, düğün ya da diğer özel günler öncesinde estetik operasyon yaptıranların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

Prof. Dr. Ahmet Karacalar
Plastik Estetik Cerrah

Kadınların kutlamalarda çekilecek fotoğraflarda güzel çıkması kendileri için çok önemlidir. Örneğin evlilik fotoğrafları bir ömür boyu saklanır. Kişiler, bir yaşam boyu hoş olmayan bir görüntüye bakmak istemediklerini söyleyerek beğenmedikleri yerlerini düzelttirmek istiyorlar.
Hem erkekler hem kadınlar kepçe kulak operasyonu istiyorlar. Kepçe kulak nikahtan bir hafta önce yapılabilir. Yani bir haftada düzelir. Bazen yıllardır burnunu beğenmeyen kişi nikahtan önce burnunu düzelttirmek için geliyor. Ama burun, operasyondan 1–2 ay sonra tam düzelebildiği için süre gerekiyor. Bir diğer işlem de nikah öncesi meme estetiği. Meme küçültme, büyütme, kaldırma işlemleri cerrahi olarak yapılıyor. “Sinderella etkisi” adını verdiğimiz yöntemlere gelince; cerrahi operasyonlar  dışında kaş kaldırma, dolgular, botoks, dudak çizgisi, yüz dolgusu gibi bazı işlemlerle geçici etki yaratılabiliyor. Mesela bir partiye katılacak veya nikahına bir hafta kalan kişi gelip isteklerini anlatıyor. Kaşlarını kaldırabiliyoruz, gerekiyorsa şakak ve alında düzeltme ve dolgu yapıyoruz. Yüz germe işlemi, dudaklara dolgunluk kazandırma da yapılan diğer işlemler arasında. Genellikle bu işlemler birkaç günlük etki yarattığı için “sinderella etkisi” olarak adlandırılıyor ve özel günler öncesinde çok tercih ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.