Seksin Tadını Çıkarın

17.10.2012
1
Seksin Tadını Çıkarın

Seksin Tadını ÇıkarınSevişirken zorlanıyor musunuz? O zaman bakış açınızı değiştirin! Seksi bir zorunluluk olarak görmekten vazgeçin… Bildiğiniz kuralları bir kenara bırakın ve istediğiniz gibi oynayın. Seksi oyun haline getirirseniz, gerçek eğlencenin farkına varacaksınız.

Keyif mi, mecburiyet mi?..
“Acaba yeterince güçlü bir şekilde orgazm olabiliyor muyum?”, “Arada sırada orgazm taklidi yapıyorum, acaba o bunu fark ediyor mu, rahatsızlık duyuyor mu?”, “Aşk hayatımızı canlandırmak için ne yapmalıyız?” Bunlar  cevapları en çok merak edilen seks sorularının başında geliyor hiç şüphesiz. Ancak bu sırada çok önemli bir noktayı unutuyoruz. “Seks hayatımız eğlenceli mi?”

Orgazm takıntısı stres yapar!
 Aslında bu orgazm olayına kafamızı öylesine takıyoruz ki; seksin esas amacını unutuyoruz çoğu zaman. Yani seksin bizi eğlendirmesi ve mutlu etmesi gerektiğini. Oysa orgazma ulaşmak, karşılıklı iki tarafın birbirinden zevk almasını yani vücudun doğru noktalarına temasa dayanıyor. Seks hakkında yapılan saptamalar ne olursa olsun seksin iyi olması yalnızca sizi mutlu etmesine bağlı olduğunu ortaya koyuyor. Partnerinizle yatakta gülebilmeniz ve birbirinizden zevk alabilmeniz doruğa ulaşmak olarak açıklanabilir.

Tek amaç mutlu olmak…
Oysa biz birtakım kurallarla seksi o kadar zorlaştırıyoruz ki; eğlence bir süre sonra işkenceye dönüşüyor. Peki birlikte konuşmak, gülmek, birbirimize dokunarak seksi eğlenceli bir oyun haline getirmek dururken, neden kendimizi bu sıkıntıya sokuyoruz. Zevk bunun neresinde? Şimdi tüm evrensel seks tekniklerini unutun. Çünkü doğru olan sadece ve sadece sizin seksten ne kadar ve nasıl zevk aldığınız. “Bütün mesele sizin seksten keyif almanız ve iyi zaman geçirmeniz. Ve bunu nasıl başarıyorsanız sizin için doğru olan budur.”

Popüler kültürü unutun
Problemin bir bölümü de popüler kültürden kaynaklanıyor. “Seks mükemmel olmalı” imajı çiftleri olumsuz etkiliyor. Yapılması gereken en önemli şey kendinizi eleştirmeyi bırakıp gülmeyi öğrenebilmeniz. Eğer yatakta gülmeyi biliyorsanız, hisleriniz de o derece güçlü olacaktır. Araştırmalara göre birlikte gülebilmek aşkı kolaylaştırır. Erken boşalma ve birtakım cinsel başarısızlıklar büyük birer problem haline dönüşmez. Bunlar belki moralinizi bozabilir ama uzun vadede ilişkinizi zedelemez. Çiftler arasındaki cinsel isteksizliğin nedeni büyük ölçüde seksin rutine dönüşmesine dayanıyor. Bu da ilişkilerin zamanla sarsılmasına neden oluyor. Çünkü artık birlikte olmaktan hoşlanmıyor, farklı alanlara yöneliyorsunuz.

Zincirleri kırın artık
Bu rutinlikten çıkarak seks hayatınızı renklendirmek istiyorsanız işte size birkaç öneri:

1- Birbirinizle konuşun. Çünkü psikologlara göre partnerinizle yatakta doğru bir iletişim kurabilmek ilişkiniz açısından önemli.
2- Birbirinize rahatlamak için süre tanıyın ve bu süre içinde şakalaşmayı deneyin. Sekse bir oyun gibi yaklaşmak rahatlamanızı ve stresten kurtulmanızı sağlayacaktır. Peki bunu nasıl başaracaksınız? Tabii bu size kalmış.
3- Orgazm fikrini unutun. Sevişirken amacınız orgazma yönelik olmamalı.
4- Sürekli kendinizi eleştirmekten vazgeçin. Eğer yeni bir şey deniyor ve başaramıyorsanız, gülüp geçin.
5- Asla unutmayın; partnerinizin zevk alabilmesi için mükemmel bir vücuda sahip olmanız gerekmez.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.