Sonbaharda Ultherapy

Sonbaharda Ultherapy

Sonbaharda Ultherapy; yüzündeki estetik kusurlarını gidermek isteyen, ancak bıçak altına yatmaktan çekinen kadınların ihtiyacına cevap veriyor.

Op. Dr. Coşkun Şanverdi

KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

Ultherapy, cildin altına gönderilen akustik enerjiyle cildin ısınmasını ve sonucunda da daha gergin görünmesini sağlıyor. Ultherapy monitöründen cilt tüm doku katmanlarıyla yakından izlenmekte, seçilen bölgelere özel ayarlanmış akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmektedir. Bu enerji sayesinde cilt altında, düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır. Uygulama sonrasında cildin kendini toparlaması gözle görülebilir düzeyde ve diğer estetik uygulamalara göre daha hızlı olabilmektedir. Asıl etki, 2-3 ay içerisinde yüzde oluşan gerilme ve genç görünümle kendini gösterecektir.

Farklı Estetik Şikayetler İçin Tek Bir Uygulama

Göz çevresi gibi çok hassas yüz bölgelerinin yanı sıra, çene ve yanak çevresine de kolaylıkla uygulanabilen Ultherapy, oldukça geniş uygulama alanlarına sahip.

–         Alın ve göz çevresinde yer alan, kazayağı adı verilen kırışıklıklar

–         Göz kapaklarındaki torbalanmalar

–         Alt ve üst göz kapaklarındaki deformasyonlar

–         Düşük kaşlar

–         Yanak, çene ve boyun bölgelerindeki sarkmalar

Kolay Uygulama, Günlük Hayata Hızlı Dönüş

Ultherapy uygulaması sırasında, genellikle iğne batmasına benzer bir his oluşuyor ve rahatsız edici bir ağrı şikayeti oluşmuyor. Ağrı eşiği düşük olan kişilere, Ultherapy uygulamasından 1-2 saat önce ağrı kesici verilebilmektedir. Ultherapy uygulaması sonrası ciltte herhangi bir yanık, ödem, leke oluşmadığından uygulama yapılan kişiler günlük hayatlarına hızlı dönüş yapabilmektedir. Uygulamalar tek seans olmakla birlikte, uygulama yapılacak olan bölgeye göre seans süresi değişebilmektedir. Tam yüz uygulamaları yaklaşık 1 saat sürmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.