Su Parklarında Hijyen Önemli

Su Parklarında Hijyen Önemli

Yazın adrenalin, eğlenmek, serinlemek isteyenlerin adresi su parkları olur. Uzmanlar su parklarının temizlik, hijyen, güvenliğine dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

—-

Yazla birlikte su parkı (aquapark) sezonu açıldı. Bunaltıcı sıcaklardan kaçanlar soluğu su parklarında aldı. Tesis temizliği ve hijyen için periyodik bakımlar yapılması şarttır. Aksi halde birçok hastalık ortaya çıkabilir.

Havuz suları temiz olmayan ve güvenlik anlamında zafiyetleri bulunan tesisler keyifli ve güvenli tatil imkânı sunamaz. Temizliği doğru şekilde yapılmayan havuzlarda pek çok enfeksiyonun bulaşma riski bulunur. Bunlar arasında üst solunum, sindirim, mide ve bağırsak, idrar yolu, göz, kulak, cilt enfeksiyonları yer alır.

7/24 Hijyen

Yazın sıcak havalarda su parkına ilgi her geçen gün artar. Adrenalin, eğlence arayanların sağlıklı-güvenli şekilde eğlenebilmelerini sağlanmalıdır. Özellikle sık kullanılan kaydırak ve havuzların bakımları, her gün tesis kapandıktan sonra ve sabah açılıştan önce kontrol edilmelidir. Periyodik bakımlar tesisin güvenliği ve işlevselliği için önemlidir. Tesisteki arıtma sistemi, tüm havuzlar saat başı tamamen arıtabilecek kapasitede çalışmalıdır. Teknolojiden faydalanmalı, kaydırakların başında bulunan ekranlar ile çarpışma-yaralanmaların önüne geçilir. Ayrıca bir görevli bulunmalı, anlık olarak gerekli talimat ve genel güvenlik kurallar bildirilmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.