Toplumsal Gerçekler, Tutarsız Rakamlar

Toplumsal Gerçekler, Tutarsız Rakamlar

Ülkemizdeki enflasyon ve göçmen sayılarının hükümet-muhalefet ve diğer kurumlar tarafından farklı farklı açıklanması halkın psikolojisi, siyasi davranışlarını nasıl etkiler? Siyasal İletişim Uzmanı O. Suat Özçelebi, “İnsanlar pazara çıktığında gerçek enflasyon ile karşılaşıyor. Hükümet ile gönül bağı olan kesim sorgulamaya başladı. Göçmen sorununda ise halka gerçekler anlatılmalıdır. Asıl beka sorunu bu” dedi.

—-

TÜİK tarafından açıklanan temmuz ayı enflasyon rakamları toplumun büyük kesiminde şaşkınlık yarattı. Aynı zamanda Kayseri’de başlayan toplumsal olaylarda yine Türkiye’deki sığınmacılara gündeme taşıdı. Enflasyon rakamı ya da sığınmacıların sayısı hükümet-muhalefet ve diğer kurumların açıklamalarında tutarlılık göstermiyor.

Farklı açıklanmaların halkın psikolojisi, siyasi davranışlarını nasıl etkilediğini Siyasal İletişim Uzmanı O. Suat Özçelebi’ye sorduk. Özçelebi “İnsanlar pazara çıktığında gerçek enflasyon ile karşılaşıyor. Hükümet ile gönül bağı olan kesim sorgulamaya başladı. Göçmen sorununda ise halka gerçekler anlatılmalıdır. Asıl beka sorunu bu” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.