Yeni Yıl, Umut, Aşk ve Hayaller

02.01.2015
142
Yeni Yıl, Umut, Aşk ve Hayaller

Miladi takvime göre 365 gün ve 6 saat olan bir yılı 31 Aralık 2014 yılında sonlandırarak, 1 Ocak 2015 tarihinde yepyeni bir yıla merhaba dedik. Çark-ı felek demeyi sevdiğim astroloji, 2015 yılında da döngüsünü sürdürerek bize yeni yıl temalarını anlatmakta.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Yeni Yıl, Umut, Aşk ve Hayaller umut, aşk ve hayaller… Yıllar geçse de astroloji güncelliğini hep sürdürmekte, takımyıldızların ve gezegenlerin döngüleri, hareketleri bilinse de dünyadan bakıldığında yorum her zaman değişmekte. Yılın ilk gününde gerilim vaad eden konular, ocak ayının sonuna kadar yavaş yavaş çözüme kavuşacaklar.

Yay burcunun 0 derecesinde bulunan Satürn önümüzdeki yaklaşık iki buçuk yıllık döneme damgasını vuracakmış gibi görülüyor. Artık inançlarımız ve ideallerimiz konusunda daha inatçı olacağız. Yay burcu genişlemek, açılmak, keşfetmek için çaba sarf ederken, Satürn sınırlar koymak, kısıtlamak ve daraltmak isteyecektir. Bu durumda çatışma kaçınılmazdır. Yine de taşlar yerine oturduğunda artık inançlar ve değer yargıları kendini bulmuş ve sağlam bir zemine kavuşmuş olacaktır.

Koç Burcu: Yükselen koçlar ve koç burçları 2015 yılının ilk yarısında eşleri, ortakları, uzun süren ilişkileri için bir takım kadersel temalarla yüzleşmek durumunda kalacaklar. Sakinlikleri korumak son derece önemli. Koç’un özgürlükçü, öne atılan, öncü yapısı her türlü kısıtlanmışlıktan nefret eder. Bu nedenle ilişkilerin sıkmaya başladığını düşünen koçlar soluğu dışarıda alacaklardır. Ocak ayı boyunca bu kaçış koçlar için iş ve kariyer hayatına yönlenecekmiş gibi görülüyor. Uzun süredir kariyerlerinde ilerlemek isteyen koçlara mutlu haberler var. İş değiştirmek, zam istemek ve yeni bir işe başlamak için uygun bir dönemden geçiyorlar.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükseleni boğa olanlar, ocak ayı içinde kendilerini dini ve felsefi konuların çokça tartışıldığı ortamlar içinde bulacaklar. Yüksek öğrenim ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yurtdışı bağlantılı işler ile ilgili beklenmedik haberler ve teklifler de almaları olasıdır. Boğa burçları bu ay içinde taşınmaya karar verebilir.

İkizler Burcu: Yükselen İkizler ve İkizler burçları için, Ocak ayı bitmesi gerekenlerin bitip, gitmesi gerekenlerin gitmesi gerektiği bir ay olma temalarını taşıyor. Akışa bırakmak son derece yararlı olacaktır. Strese bağlı sağlık sorunlarına özellikle de göğüs bölgesindeki sorunlara karşı dikkatli olunmasında fayda var. Aşırı harcamalara dikkat edilmeli.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükseleni yengeç olanlar, yeni yıl ile birlikte kendilerini bir takım duygusal gerilimlerin içinde bulabilir. Özellikle eş ve evlilik ile ilgili konular hiç beklenmedik bir şekilde yoğun olarak gündeme gelebilir. Var olan ilişkiler evliliğe dönebilir. Ev alınabilir. Ani iş değişiklikleri olabilir. Bu ay her türlü diyete başlamak ve fazla kiloları atmak için de harika bir dönem olma özelliğini göstermekte.

Aslan Burcu: Aslan Burçları ve yükseleni aslan olanlar için yakın çevre çok çok önem taşıyor. Arkadaş çevrelerinde mutlu zamanlar geçirebilir. Çok yakın arkadaş olarak bildikleri kişilerin davranışları zaman zaman can sıkıcı olabilir. Kendilerini kalabalıklardan biraz daha fazla soyutlamak isteyebilir. İş çevrelerinde duyacakları dedikodular canlarını sıkabilir. Ocak ayı için ise bekar aslanlara harika haberlerimiz var. Evlilik yolundaki ilk ciddi adımı atacaklar. Bu konuda uyanık olmaları ve fırsatları iyi değerlendirmelerinde fayda var. Evli aslanlar için ise eve gelecek yeni bir bebek haberi son derece heyecan ve mutluluk verici olacaktır.

Başak Burcu: Başak Burçları ve yükseleni başak olanlar, yeni yılı belki de en büyük coşku ile karşılayacak olan grupta yer almakta. Arkadaşlık ortamları, hobiler, flörtler gündemde olacak. Son dakika parti aksaklıkları ve yetişememe korkusu da tedbirli ve titiz başakları krize sokabilir. Her ayrıntıyı planlayan başaklar birazcık daha oluruna bırakma davranışı geliştirecek.

Terazi Burcu: Yükselen teraziler ve terazi burçları ilişkide daha fazla bağlılık ararken partnerlerinin özgürlük kaçamakları karşısında belki de ilk defa arabulucu tavırlarını bir kenara bırakarak biraz gerilebilir. Sakinliklerini korumalarında fayda var. Bir yandan bağlanmak bir yandan da özgür olmak isteyen terazi burçları ocak ayı boyunca seçim yapmak ve yaptıkları seçimlerin sonuçları ile karşı karşıya kalmak durumundalar. Yine de fazla umutsuzluğa kapılmasınlar. Taşınma konuları gündeme gelebilir.

Akrep Burçları: 2015’e derin bir oh! Çekerek başlayanlar şüphesiz akrep burçları ve yükseleni akrep olanlar. Son iki buçuk yıldır satürnü evlerinde konuk ediyorlardı ve artık bu büyük abi’yi yay burcuna uğurladılar. Şimdi edindikleri dersleri pratiğe dökme zamanı. Sürpriz kariyer sıçramalarına hazırlıklı olmalılar. Para konuları şanslı. Ev, araba alabilir, uzun seyahatlere çıkabilirler.

Yay Burçları: Yay burçları ve yükseleni yay olanlar, akrep burcundan gelen Satürn’ü evlerinde misafir ediyorlar. Yay’ın genişlemeye uygun doğası Satürn’ün kısıtlayıcı doğası ile karşı karşıya kalınca biraz sarsılacak. Kendilerini artık sağlam bir zemin üzerine inşa etme konuları ile yüzleşecekler. Para konularında şanslılar. Ufak tefek ev kazalarına karşı dikkatli olmalılar. Ev ve aile ile ilgili konular ön panda olacak. Daha fazla sorumluluk almak isteyecekler.

Oğlak Burçları: Oğlak burçları ve yükseleni oğlak olanlar, 2015’e en şanslı giren burçlardan olacaklar. İyi başlangıçlar, kar,yer planları ve evlilikler için harika bir dönemden geçiyorlar. Güven arayışı içindeki disiplinli oğlaklar, 2015 yılı içinde tüm beklentilerine kavuşacaklar. Müzmin bekar oğlaklara da kısmet var.

Kova Burçları: Kova burçları ve yükseleni kova olanlar için 2015 yılı her türlü bilinçaltı kısıtlamadan, yetersizlik duygusundan arınacakları bir dönem olacak. Yeni yılın ilk günlerinden itibaren ilham perisinin kulaklarına fısıldadıklarını hissedecekler. Hayata bakış açıları olumlu yönde değişecek. Para konularında şanslılar. Kariyer alanında da yeni fırsatlara karşı kapılarını açık tutmalılar.

Balık Burçları: Balık burçları ve yükseleni balık olanlar için ise 2015 yılı yepyeni umutların gündemde olduğu harika bir yıl olacak. Şan, şöhret, ün, toplum önündeki statünün değişmesi gibi temalar yıl boyu gündemlerini meşgul edecek. Kariyer hayatlarında ise otorite figürleri ile uyumlu olmalarında fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.