Zamanı Durduran Ritmik Masaj

Zamanı Durduran Ritmik Masaj

Ritmik masaj kan dolaşımını canlandırarak, tüm doku ve organların kanlanmasını arttırır. Ayrıca sağlıklı yaşam ve dinç kalmak için düzenli egzersiz yapmak, beslenmek ve sigara içmemek gibi yaşam koşullarına uyulması gerekir. 

Prof. Dr. Günsel Avcı

Kalp Hastalıkları Uzmanı

Zamanı durdurmak için Ritmik Masajdan yararlanabilirsiniz. Vücudun belden aşağısını kalp ritmi ile uyumlu olarak yapılan masajdır.

Sırt üstü yatan hastanın bacak ve kalçalarına sarılan sargıların her kalp atımında basınçlı hava ile otomatik olarak şişirilip indirilmesi şeklinde yapılır. Uluslararası tıp dilinde EECP diye bilinen ve koroner kalp hastaları ile kalp yetersizliği hastalarının tedavisinde kullanılan kansız ameliyatsız ve güvenli, bir tedavi olan “Ritmik Masaj”ın sağlığı koruma ve yaşlanmayı önleme yönünde de çok yararlı etkileri vardır.

“Ritmik Masaj” ile Yaşlanmayı Geciktirici “Anti-Aging” Tedavi:

Ritmik masaj” vücutta kan dolaşımını canlandırarak, tüm doku ve organların kanlanmasını arttırır. Cildin kanlanmasının artışı, daha canlı görünmesini sağlar, kırışıklıkları ve saç dökülmesini önler, sellülitler kaybolur. Canlanan dolaşım ile dokularda biriken ve yorgunluğa neden olan metabolizma artıklarının uzaklaştırılması kolaylaşır; insanlar bedenen kendilerini daha dinç ve enerjik hissederler. Profesyonel sporcularda antrenman sonu yorgunluğun çabuk atılması ve ertesi gün sahaya daha enerjik çıkmaları mümkün olur. Beynin kanlanmasının artışı, zihin çalışmalarında performansı arttırır, unutkanlığı önler. Cinsel organlarda kanlanmanın artışı, cinsel gücü arttırır. Damarların iç yüzeyinde, damar sertliğinden koruyucu bir etki gösterir; böylece, damar yaşlanmasını önler,  damar sertliğinin yol açtığı, kalp, beyin ve diğer organ hastalıklarına karşı vücudu korur. Böylece “Ritmik Masaj” insanların genç ve dinç olmasını, mutlu yaşamasını sağlar.

Sağlıklı Yaşamanın Temel İlkeleri

Haftada 3 gün 30-45 dakika, tempolu yürüme, yüzme ve dans etme gibi aerobik egzersizin, şişmanlamaya yol açmayacak ölçülerde, protein, yağ ve karbonhidrat tüketmek ve sigara içmemek, sağlıklı yaşamanın temel ilkeleridir. Belirli aralıklarla 35 saatlik “Ritmik Masaj” kürleri alarak, zamanı durdurmak ve yaşlanmayı geciktirmek de mümkün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.