2018 Kehanetleri

2018 Kehanetleri
2018 yılında dünya nereye gidiyor, ülkemiz nereye gidiyor, gelecekte ülkemizi neler bekliyor, ekonomide ve günlük hayatta hangi değişiklikler yaşanacak? Trump liderliğini kaybedecek mi, Amerika-Kore-Çin arasındaki tedirginlik ne olacak, burçlar neler söylüyor? İşte size merak edilen soruların cevapları…
Astroloji Uzmanı Zeynep Değirmencioğlu
2018 yılında önemli sonuçlara dönüşeceğine işaret eden güneş ve ay tutulmaları olacak.
Trump Liderliğini Kaybediyor
Öncelikle bu doğal göksel hareketlerin dünyamızdaki yansıması ile başta Amerika olmak üzere yönetimde bulunanların birçoğu liderliklerini kaybedebilirler. Örneğin Trump gibi.
Amerika-Kore-Çin Arasında Tedirginlik
ABD ve AB gibi dünyanın büyük otoriteleri yılbaşından itibaren ekonomileri başta olmak üzere siyasi fikir ve görüşlerini ifade edişlerinde “kısıtlanacaklarını” söylemek mümkün görünüyor. Politik diplomatik ve ekonomik işbirliği gibi ilişkilerde karışıklık ve belirsizlik büyük anlaşmazlıklara dönüşebilir. Astroloji tanımında Satürn gezegeni, insanlarda sabırlı hareket etmeyi, zamanı düzenlemeyi, iradeyi ve içsel kararlılığı temsil eder. Ülkeler ve kitleler üzerinde ise geleneklere sahip çıkmayı, atalardan kalan kültürü hatırlamayı enerjisiyle uyandırır/hatırlatır. Satürn Oğlak burcunda gelenekselliği, statüyü, yer edinmeyi, kazanılan otoriteyi temsil ediyor. 2017 yıl sonundan itibaren Oğlak burcuna ilerlemeye başladı. Bunun sonucunda ülkeler iç sorunlarına yönelerek hem sınırlarını muhafaza etmek üzere savunmaya çekilebilir hem de unutulmaya yüz tutan geleneklerine geri dönecekleri söylenebilir. Bu göstergeden, ABD, Orta ve Kuzeybatı Avrupa ülkeleri, Rusya ve Çin de değişimin kıpırtısıyla sarsılacak ülkelerdir. Ayrıca ABD ile Kore ve Çin arasında tedirginlik dünya barışını tehlikeye atabilir. Amerika’da ve Avrupa’nın bazı şehirlerinde sabotajlar, terör faaliyetlerinin sarsıcı sonuçlara dönüşmesi olasılıklar arasında sayılabilir.
Hem Deprem Hem Yönetim Biçimi
Ekvatorun alt ve üst bölümünde yer alan Yengeç ve Oğlak dönenceleri hattında kalan Güney Asya ve Orta Amerika ülkeleri Güney Afrika, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Hindistan, Filipinler, Bangladeş, Miyanmar, Tayvan gibi ülke ve şehirler de hem deprem/sel/kasırga gibi doğal afetlerle hem de yönetim biçimlerinin değişimiyle karşılaşacak olan yerleşim bölgeleridir. Köklü değişim başta ekonomik akışta, siyasi uygulayışta ve günlük yaşamın işleyişinde belirecek.
Mülteci Akımı
Ortadoğu da kargaşa ve değişim rüzgârları yakın ülkeleri de değişime zorlayacak gibi görünümler mevcut. Yılın ilk yarısında yeni bir mülteci akımı, olasılıklar arasında bulunuyor.
Dünya liderleri kargaşa ve kaosu pompalayarak halkları savaş tedirginliğine itse de bu olasılığın yavaş yavaş gündemden uzaklaşacağına işaret eden güçlü enerjiler de var. Finans akışına bakıldığında, her ülkede ekonomik daralma hissedileceğini söylemek sürpriz olmaz.
Yılın İlk Yarısı Huzuru Hissettirecek
Peki ülkemizde neler olacak. Ülkemizin yıldızı parladıkça bu topraklarda gözü olanların daha çok dikkatini çekiyor. Ne de olsa Anadolu her milletin yaşamayı arzu ettiği bir ülke konumun da bulunuyor. Henüz yaratıcı fikir ve buluşların uygulanma fırsatı tanınmasa da büyük beyinlerin yaşadığı bir ülkedir. Yılın ilk yarısı bütün olumsuzluğun temizlendiği dönem olarak huzuru hissettirecek başarı haberleri ile moral bulunacağına işaret eden güçlü görünümler mevcut. Dış entrikalarla oluşan baskılar, yılın ilk aylarında rahatlama olacağına dair işaretler bulunuyor. Ülkemiz, dünya genelinde yükselen bir trend izliyor. Ekonomi darlığı diğer dünya ülkelerinde daha tepki çeksede rahat geçireceğiz bu sıkıntılı dönemi. Eğitimde büyük karışıklıklar olabilir. Küçük ve orta ölçekli deprem ve seller yaşanabilir.
Yaz Aylarında Suikast Girişimi Olabilir
Para akışındaki dalgalanma belli bir istikrar yakalasa da kemer sıkmamız kaçınılmaz gibi görünüyor. İlkbahar sonu, yaz aylarından ise başta finans alanında olmak üzere karışıklık, endişeye neden olabilecek terör faaliyetleri, sabotaj, suikast girişimi ve benzeri olayların olasılığını yüksek. Her türlü tehdide karşı tedbirler alındığından önceden önleneceğine dair koruyucu enerji akışları da oldukça güçlü etkisi olacağı söylenebilir. Ülke için en kritik olayların Mayıs ayı ortasından itibaren başlayacağını öngörebiliriz. Önemli müttefik olan ABD ile ekonomik ve askeri anlaşmazlıklar Ağustos ayı sonuna kadar gündemi meşgul edebilir.4 Ekim – 20 Kasım arasında yönetimde bazı sıkıntı verici durumlarla karşılaşılma olasılığına karşı güçlü durulması ile önlenebilir niteliktedir.
Burçlara Göre 2018
Bu Yıl Yengeç, Akrep ve Balık Çok Şanslı
Koç: Şövalye ruhlu adil Koçlar, ani ve hızlı iniş çıkışlarla sarsılmaktan mayıs ortasında kurtuluyor. Beklenmedik fırsatları görüp odaklanırlarsa, para kazançlarında büyük gelir yakalayacaklar. Sosyal paylaşımlarında yoğunluk gözleniyor. Kariyer elde etmek, statü kazanmak moral verecektir. Aşk ise tutulmaların etkisiyle sürpriz tanışmalara, var olan ilişkilerdeki sorunların bitişiyle de tazelenerek daha sağlam birlikteliğe kavuşabilir. Sağlıkta dizler, gözler ve üreme organları hassasiyet gösterebilir.
Boğa: Kararlı ve sabit bakışlı dürüst Boğaların özgürlük istekleri eyleme dönüşecek, yerleşik kalıplarından çıkmaya yönelecekler. Oldukça şanslı bir yıl ilkbaharın ortasında kendini hissettirecektir. Evlilik ve ortaklık birliği uyumlu ve kazançlı imkânlara açık görülüyor. Uzun yol ve yolculuklarda eğitim ve araştırma olanaklarını vereceği gibi burs, teşvik gibi maddi destek de olasılıklı. Sağlıkları da oldukça güçlenecek. Kilo sorunu olan Boğalar hiç zorlanmadan fazlalıklarından kurtulabilirler. Sadece ekim ayından kasım ayı ortasına kadar birlik beraberliklerinde alınganlığa dikkat etmeli, küçük şüpheleri sorun olmadan çözmeliler.
İkizler: Sevecen, sempatik dost canlısı neşe kaynağı ikizlerin sınırlanan ortamı serbest kalıyor. Arkadaşlarının bazıları ile yolları ayrılabilir. Bu kopuş yeni çevrelere girişin kapılarını açar. Tüm yıl boyunca çalışma alanı yoğun iş, görev yoğunluğuna işaret ediyor. Ev veya iş yeri taşınması olabilir. Para akışında artış söz konusudur. Önemli projelerden artı kazanç elde etme olanağı mevcut. İş yoğunluğu ve sosyal hayat hareketliliği yorgunluk oluşturacağından uyku düzenini bozmamaya özen göstermeliler. Aşk uzaklardan göz kırpacağından kendilerine de vakit ayırmaları gerekir.
Yengeç: Evine, yuvasına, ailesine bağlı vefalı ve sevimli Yengeçler, yeni olaylarla şaşırdılar, bu şimdi bitti. Yaşamlarına kalıcı, disiplinli, beraberlikler, ortaklıklar gelebilir. Dinlenecekleri, huzur bulacakları, ekonomik anlamda savrulmalardan kurtulacakları bereketli bir yıl. Baba ve eşle, çocuklarıyla sıkıntıları olanlar sorunlarını giderecek. Tutkulu, deli aşklarla mutlu olacakları bir yıl. Sağlık sorunları gözlemlenmiyor. Yine de abur-cuburdan kaçınmaları gerekir.
Aslan: Gururlu, iddialı, lider Aslanlar her türlü sıkıntı ve sorundan güneş-ay tutulmaları ile kurtulacaklar. Bitişler-yeni başlangıçlar rahat ve huzurlu olmalarına imkan sağlayacak. Değişmez alışkanlıkları değişmek zorunda. Şimdiden yeni değişime hazırlıklı olsunlar. Ev, yuva hayatlarında bebekleri olabilirler, ev alabilirler. Kariyerlerinde iniş-çıkışlar olabilir, dikkat.
Başak: Çalışkan, pratik, titiz Başaklar, hayallerini gerçekleştirecekleri bir yıldalar. Yakın arkadaşları ve çevreleriyle, işle ilgili temas ve proje geliştirebilirler. Ortak gelirler ve miraslık konular gündemlerini uzun zaman meşgul edecektir. Çalışma hayatlarında iş pozisyonlarını, riske atacak davranışlardan kaçınmaları, dolaşım sisteminde sağlıklarını korumaları tavsiye edilir.
Terazi: Sanatçı ruhlu, dost canlısı, şık Teraziler, çok bolluklu bir yıl yaşayacaklar. Ortak gider-gelirler artış gösteriyor. Aşk hayatlarında hareketli bir yıl. Uzun yollar, yolculuklar gündemlerinde. Çok seyahat gözlemleniyor.
Akrep: Tutkulu, azimli Akrepler, iş hayatlarındaki belirsizliklerden bahar aylarında kurtulup, inat ettikleri konuları geride bırakmak durumunda kalacaklar. Direndikleri konu, son derece motive edici sonuçlara dönüşebilir. Kariyerlerini gölgeleyen, nedenler ortadan kalkacağı için arzularını daha kolay hayata geçirebilecekler. Kilolarına dikkat etmeleri gerekiyor.
Yay: Neşeli, sempatik, iyimser Yaylar, sıkışıklıktan, daralmadan özgürleşiyorlar. Para kaynaklarını, ana genel sermayelerini korumalılar. Riskli yatırımlardan kaçınırlarsa, istikrarlı bir yıl olacak. Bu yıl kazanca doğru gidecekler. Aşktaki ve yolculuklardaki belirsizlikler netleşiyor.    Eğitim ve hukuk sorunları olanlar, bu problemleri aşacaklar. Arzu ettikleri konuya bundan sonra odaklanabilirler.
Oğlak: Sabırlı, azimli, bilge Oğlaklar, öz yıldızları olan Satürn burçlarına yerleşiyor. Bu da onlara arzu ettikleri zamanlamayı yakalatacak. Baba, eş, patron gibi otoritelerle daha iyi bir diyalog geliştirecekler. Bu huzurlu temas arzu ettikleri zirveye adım adım gideceklerinin göstergesi. Özel hayatlarındaki, savrulma, belirsizlik ilkbahar sonunda rahata eriyor. Beklenmedik aşklar, sağlam birliktelikler, bereketli projeler gündemlerini dolduracak. Saç, cilt, diş ve dizlerini korumalılar.
Kova: Dahi, arkadaş ve aykırı Kovalar, bu yıl kimliklerindeki, alışkanlıklarındaki blokajları ister istemez bırakacaklar. Tutulmalar hayat yollarına yeni ışıklar yansıtacak. Masal gibi yatırım fikirleri önlerine gelir. İlkbahar gibi yeni aşklara yelken açabilirler. Ortak projeler, takım ruhuyla gelişecek fikirler kazançlarını büyütecek. Hayatlarında bitiş ve yeni başlangıçlar söz konusu. Bitenleri bırakmayı seçmeleri uygun olur.
Balık: Fedakar, adanmış, duygulu Balıklar, hem ışıldayacak, hem de bereketlenecek. Aşk, onlara uzun yollardan veya sosyal çevrelerinden çıkabilir. Ciddi yoğun bir çalışma temposu onları bekliyor. Aşka zaman ayıracak bir aralık bulmaları tavsiye edilir. Sağlıklarında sorun gözlemlenmiyor. Boyun ve boğaz bölgelerini yine de korumalılar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.