2019 Astroloji: Dünyanın En Değerli Hazinesinin İçinde Ne Saklı?

2019 Astroloji: Dünyanın En Değerli Hazinesinin İçinde Ne Saklı?

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler tellal iken, develer berber iken, ben ninemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken…Vakit vakit içinde, vakit devran içinde, devran alem içinde, alem felek içinde, felek adem içindeyken dünyanın en kıymetli hazinesi saklanmış. Hazine o kadar iyi saklanmış ki, Adem oğulları ve kızlarının içine konmuş. Kalplerine… 2019 yılı acaba bu değerli hazinenin içine ne saklamış:)

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Masal bu ya, bu hazine öyle bir saklanmış ki, herkes ne olduğunu bilirmiş de, nerede olduğunu bilemezmiş. Kimi dermiş ki alemin ötesinde, öteki dermiş ki berisinde, bazıları da dermiş ki ta öte alemde. Bu hazine o kadar iyi saklanmış ki kimse yerini bilemezmiş, bir süre sonra da hazinenin var olduğu bilinmiş ama ne olduğu ve nerede olduğu unutulmuş, bir efsane olmuş. Herkes hep başkasının kalbinden geçenleri ararken, kendi kalbinin sesini unutur olmuş. Herkes başkasının hazinesinin peşinde koşarken kendi hazinesini bulamaz olmuş… Hazine kaybolmuş…

Koç Burcu: Sevgili Koç, senin hazinen ateş elementi ve öncü nitelik. Sen baharın müjdeleyicisi, toprağın ve bereketin başlangıcısın. Kendini dizginleme, yeni başlangıçların senden geçtiğini unutma, Ocak ayında kendine yeni bir sayfa aç ve başla.

Boğa Burcu: Sevgili Boğa, sen toprağın bereketi ve Koç burcundan gelen baharın olgunlaştırıcısısın. Senin ilhamın, çiçekleri ve bitkileri canlandırır. Senin varlığın doğan güneşi parlatır. Sevgili Boğa, 2019 yılında geçmişten kalan tüm niyetlerini olgunlaştır. Bereket ışığını yay.

İkizler Burcu: Sevgili İkizler, sen havasın. Doğanın güçlü nefesisin. Sen yazın başlangıcının müjdesisin. Senin hazinen neşe, 2019 yılında neşen ile etrafı aydınlat. Mutluluk nefesini tutma, en katı kalpleri bile yumuşat ki onlar da kendi hazinelerini bulsunlar.

Yengeç Burcu: Sevgili Yengeç, senin hazinen anaçlık. Sen besler, büyütür ve yetiştirirsin. Senin gücün insanların duygularını anlamak. Buna önce kendinden başla, kendini sev ve yetiştir. Başkaları için istediklerini kendin için de yapmalısın.

Aslan Burcu: Sevgili Aslan, senin hediyen Güneş. Sen yazın en parlak güneşisin. Senin varlığın, olgunlaştırır. Aydınlatır. Bu yıl sen cesur yüreğin ile karanlığın üzerine yürü. Zihni parlak ışıkla temizle ki kötü düşünceler önce seni, sonra sevdiklerini karanlığa sürüklemesin.

Başak Burcu: Sevgili Başak, senin hediyen çalışkanlık. Bu öyle kıymetlidir ki, tembellik ve üşengeçlik denilen iki hastalığın tek şifasıdır. Bu yıl sevdiklerine bol bol şifa dağıt ve onları bu iki illetten kurtar.

Terazi Burcu: Sevgili Terazi senin hediyen adalet. Adil paylaşım, nezaket ve diplomasi. Bu yıl öyle güzel başlangıçlar yap ki, insanlar senin ilhanımla ışıldasın. Önce kendine adil ol, sonra da çevrene.

Akrep Burcu: Sevgili akrep, senin hediyen görünmeyeni sezmek. Bu o kadar kıymetlidir ki akla gelmeyecek kötülükleri önceden bilebilirsin. Bu yönünü asla küçümseme ve bu hediyeni her zaman sevdiklerin için kullan. Sen en amansız dertlerin şifasısın. Bunu hep hatırla.

Yay Burcu: Sevgili Yay, senin hediyen keşfetmek. Sen uzakların, maceraların, bilinmeyenlerin kaşifisin. 2019 yılında bu hediyeni öyle bir kullan ki insanların merakları içindeki hazineyi bulmaya yönelsin.

Oğlak Burcu: Sevgili Oğlak, senin hediyen dayanıklılık. Bu seni her durumda güçlü yapar. 2019 yılında bu hediyeni etrafındaki kişilerin dayanıklılığını artırmak için kullan. Kendi içlerindeki potansiyeli keşfetmelerine yardımcı ol.

Kova Burcu: Sevgili Kova, senin hediyen bilgi. Sen evrensel bilgi ve farkındalığın kaynağısın. Bu bilgeliği 2019 yılında insanlardan saklama. Onlara kucak aç ve meraklarını gider. Onları bir arada tut ki kalplerindeki hazineyi kolayca bulabilsinler.

Balık Burcu: Sevgili Balık, senin hediyen yüksek benlik. Sen dünyasal arzuların evrensel kapısısın. Bu yıl, katı maddesel dünyanın gereklerine saplanıp kalanların gönül gözünü aç, ışıkla dolmasını sağla. Onlara hayal kurmayı hatırlat ki, ruhlar özgürlüğe aksın.

Bu yazımı 26.12.2018 Tarihinde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Ortopedi Servisinde ‘’Benim koluma ampütasyon yapacaklar, yani kolumu alacaklar, sıra nerede’’ diye tek başına dolaşan sevgili genç kardeşime ithaf ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.