2019 Son Tutulması, 2020’yı Nasıl Etkileyecek?

2019 Son Tutulması, 2020’yı Nasıl Etkileyecek?

Tutulmalar ile birlikte, çok güçlü değişim ve dönüşümler de hayatımıza çekilir. Doğum haritamızın, tutulmaya denk gelen evinde yaşam bizi farklı farklı şekillerde sınayabilir. 2020 yılına girerken geride bırakmamız gerekenler nelerdir ve yeni yılda yeni başlangıçlar için nasıl bir desteğe ihtiyacımız var?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

2019 yılının son güneş tutulasını 26 Aralık tarihinde sabah saatlerinde, Oğlak burcunda ‘Halkalı Güneş Tutulmasını deneyimleyeceğiz. Yeni ay ile birlikte yaşayacağımız bu tutulma, tarih itibari ile önem taşıyor. 2019 yılının son tutulmasının asıl etkilerini 2020 yılında göreceğiz.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için; tutulmanın etkileri kariyerlerinde görülecek. Kendilerini güç savaşları içinde bulabilir. Daha iyisini yapmak isterken daha geride kalabilir. Açık yürek ve fikirli olmalarında fayda var. Lütfen kendilerini iyi niyet ekseninden uzaklaştırmasınlar.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise tutulma temaları; daha önce çaba harcayarak sahip olmak istedikleri eğitim, uzak yolculuk, hukuk ve yargı süreçlerini kapsıyor. Bu dönem içinde, uzun süredir devam eden anlaşmazlıklar çözüme ulaşabilir. Yüksek öğrenim ile ilgili konular gündeme gelebilir. Eğitim fırsatları doğabilir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar bu tutulmanın etkilerini 2020 yılının ilk altı ayına yayılan süreç içinde deneyimleyecek. Eşlerin malvarlığı, miras, hukuki konular çokça gündeme gelecek. Taşınmazların mal paylaşımı sıkıntılı olabilir. Yargı ve hukuk süreçleri işin içine girebilir. İkizler için bir karmik arınma ve temizlenme zamanı.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar bu tutulmada evlilik ve ortaklıklar ile ilgili konulardan sınava tabi tutulacak. Yengeç burçları aşırı kontrol etme ve bağlanma davranışlarını sorgulamalı. Biraz özgürlük herkes için iyi olacaktır. Eş, partner ve ortaklarını biraz serbest bırakmalılar.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise iş yerlerinde birlikte çalıştıkları kişi ve arkadaşlar ile ilgili tam bir değişme-dönüşme durumu söz konusu. İş ya da iş yerleri değişebilir. Çalışma arkadaşları ile ilgili iletişim problemlerine dikkat etmelerinde fayda var.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar için ise tutulmanın etkileri flört, sevgili, evcil hayvan, hayattan zevk alınan konular ile ilgili alanda kendini gösterecek. Bu alanda tam bir değişim ve dönüşüm söz konusu olacak. Başaklar kendine şu soruyu sormalı? Beni gerçekten mutlu eden nedir?  Kendilerine mutlu olmak için izin vermeliler.

Terazi Burçları: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar içinse tutulmanın etkileri aile içinde yaşanacak. Ev ve aile hayatı 2020 yılı Terazi burçlarını zorluklarla sınayabilir. Özellikle geçmişte yaşanan ve görmezden gelen sıkıntılar gün yüzüne çıkabilir. Bu durumda hem evli hem de bekar tüm teraziler çok dikkatli olmalı. Ebeveynlerin sağlıkları ile ilgili harcamalar gündeme gelebilir.

Akrep Burcu: Tutulmanın etkileri Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için, mahalle, komşu, kardeş ve yakın çevre ile ilgili konuları gündeme getirecek. Kardeşler ile olan aile bağlarınız sınanabilir. Bu tutulma geçmişten gelen karmik bağlarınızı tetikleyebilir ve sizin sorun çözme becerinizi sınayabilir. Sakin kalmanızda fayda var.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar için ise en önemli değişim ve dönüşüm tam anlamıyla acil nakit ihtiyaçları ile olacak. Beklenmedik yerden gelen maddi kazanımlar ile zenginliğe ulaşabilirler. Beklenmedik harcamalarda bulunmaktan da kaçınmalarında fayda var.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise bu tutulma çok etkili olacak. Kendileri ile ilgili pek çok şeyin farkına varabilir, tam bir değişim ve dönüşüm içine girebilir. Yeni başlangıçlara hazırlar.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar için ise, bu tutulma dönemi kelimenin tam anlamı ile bir arınma-değişme-dönüşme dönemi. Geçmişin bütün kapalı defterlerini açarak, beğenmedikleri tüm hikayeleri baştan yazacak ve mutlu sona ulaştıracaklar. Akışta kalmaya dikkat etmelerinde fayda var.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar da bu tutulmayı en çok hayallerinin gerçekleşmesi yönünde deneyimleyecek. Sürpriz ve fırsatlara açık ve hazırlıklı olmalılar. İşyerlerinde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Daha fazla sosyal faaliyet içinde bulunabilir, kulüp ve derneklere üye olabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.