3. Cemre Toprağa

3. Cemre Toprağa

Balık burcunda hareket eden Merkür, 6 Mart’ta Retro yani geri hareketine başlayacak. Bu durum gezegensel olarak yoğunluk yaşayan Balıkları, yükselen burcu Balık olanları doğrudan; Başak ve yükselen burcu Başak olanları da dolaylı yönden etkileyecek. Tüm Merkür Retrolarında olduğu gibi, iletişim, ulaşımda sorunlara ve aksaklıklara karşı son derece dikkatli olunması gereken bu dönem.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

  1. Cemre havaya; 2.Cemre suya; 3. Cemre de toprağa düşer. Arapçadan gelen bu sözcük, kor ateş anlamını da taşır. Mart ayı da suyun değişkeni olan Balık burcu ile ateşin öncüsü olan Koç burcunun buluşmasıdır. Ateş ve su yan yana gelince de bazen ateş baskın çıkar, yazın müjdecisi güzel günleri görürüz. Bazen de su baskın çıkar ve bahar yağmurları ile birlikte soğu günleri de görürüz.

Toprağa ateş düşünce, artık bellidir ki hava ısınacak ve ekilen tohumlar yeşermeye başlayacak. İlkbahar ile birlikte de kışın karanlığa gömdüğümüz pek çok duygumuz da yeşermiş olacak. Daha uzun günler ile birlikte pek çoğumuz bahar aşklarına da merhaba diyecek.

Sevgililer ve eşlerle olan ilişkilerimizde de bir bahar neşesi, bir bahar müjdesi yaşayacağız. Mart ayı gezegen hareketlerini incelediğimde; Balık ve Oğlak burçlarında ve bu burçları getirdiği temalarda yoğunluk görüyorum. Başka bir gezegensel yoğunluk yaşayanlar da Oğlak Burçları, yükselen burcu Oğlan olanlar, Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için geçerli. Ağırbaşlılık, kariyer odaklılık bu gruplarda fazlasıyla görülecek.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için Merkür Retro’su, geçmişte kalan anılar, bazı sırlar, sağlık ile ilgili konularda gerçekleşecek. Uzun zamandır ihmal ettikleri sağlıklarına dikkat etmeleri gerekecek. Mart ayı içinde özellikle de yatırım ve harcama konuları onlar için çok önemli olduğu için kredi kullanmamaları yararlı olur.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, mart ayı içinde spor ile ilgili faaliyetlere başlayabilir. Kendilerini bahar aylarında daha enerjik ve zinde hissedecekler. Boğalar için Merkür Retro’su, sosyal alanda gerçekleşiyor. Kalabalık arkadaş grupları içinde kendilerini doğru ifade etmeye özen göstermeliler. Bazı grup aktivitelerinde de gecikmeler yaşanabilir.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise Merkür Retro’sunun önemi büyük çünkü onları yöneten gezegen Merkür. Bu nedenle de mart ayı içinde özellikle kariyerleri ile ilgili konularda son derece dikkatli olmalarında fayda var. Her türlü sözlü anlaşma yerine yazılı olarak ifade etmeleri yararlı olacaktır.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için, Merkür Retro’su, uzak yolculular, yüksek öğrenim ve felsefe alanındaki konularda geçecek. Yeni bir dil öğrenme ihtiyacında olan Yengeçler bunu bir ay daha erteleyebilir. Uzak yerlerde olan akrabalarından haber alacaklar.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar ise; bu dönemde öfkelerini iyi yönetmeliler. Mal ve miras paylaşımları gündeme gelebilir. Eşlerinin mal varlığı ile ilgili konuları görüşebilir, uzun zamandır içlerinde biriktirdikleri ne varsa, eyleme dökmek isteyebilirler. Kırıcı olmamaya özen göstermeliler.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar ise Merkür Retro’sundan en çok etkilenecek bir diğer burç. Onları da yöneten Merkür; evlilik ve ortaklıklar ile ilgili alanda geri harekette. Kendilerini eşlerine ve ortaklarına iyi ifade etmeleri şart. Aynı şekilde eş ve ortakları da iyi anlamaya özen göstermeliler.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise mart ayında ve Merkür gerilemesinde en çok dikkat edilmesi gereken konu; yakın çevreler, kardeşler ve komşular ile ilgili olan iletişimden geçiyor. Yakın ve uzak akrabaları ile anlaşmazlıklar yaşanabilir. Buna karşı dikkatli olmalarında fayda var. Aile içinde de daha buyurgan ve inatçı bir davranış sergileyebilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için para konularındaki kısmet devam ediyor. Merkür Retro’su, hobiler, eğlenceler, evcil hayvanlar ve flörtler ile ilgili alanda gerçekleşeceği için bu dönemde kendilerini biraz daha izole hissedecekler. Yalnızlığı seven Akrepler için bu iyi olsa da sosyalleşme ihtiyacı onları zorlayabilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise Merkür Retro’sunda en çok dikkat etmeleri gereken konu; ev hayatları ve aile konuları olacak. Bu yıl Yay burçları, yönetici gezegenleri Jüpiter’i evlerinde ağırladıkları için genel olarak bir genişleme ve ferahlama içindeler. Ancak maddi konularda dikkatli olmaları, bütçelerini aşan yatırımlardan kaçınmaları gereklidir. Aile içinde bir büyüğün yardımını alabilirler. Taşınma konuları gündeme gelebilir.

Oğlak Burcu: Oğlan burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise evlerinde olan Satürn ve Plüton’un kavuşumu kendileri ile ilgili olarak ciddi kararlar almalarını sağlayabilir. Daha otoriter olabilirler. Merkür Retro’sunda en çok dikkat etmeleri gereken konu ise; yakın arkadaşlar, akrabalar ve komşular ile olan ilişkileri. Kardeşlerine karşı anlayışlı olmalılar. Aile içindeki çatışmalardan kaçınmalarında fayda var.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise mart ayı boyunca; maddi konularda şanslı olacaklar. Bu ay Kovaların cazibe ayı. Çok dikkat çekebilir ve yeni bir ilişkiye başlayabilirler. Sadece gelir ve giderlerini iyi dengelemeleri gerekir.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise Merkür Retro’su çok önemli. Hem güneş hem Neptün’ü evlerinde ağırlıyor ve Merkür’ün de geri hareketi ile kendilerini engellenmiş, hissedebilirler. Neptün’ün vermiş olduğu genişleme ve rahatlık onları bir ölçü rahatlatsa da gerçek dünyadan kopmamaları gereklidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.