30 Dakikada Bikini Egzersizleri

21.05.2015
133
30 Dakikada Bikini Egzersizleri

Yaz geliyor. Peki, siz bikini giymeye hazır mısınız? Hayır dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman tatil kapınızı çalmadan kendinize her gün sadece 30 dakika ayırın. İşte size bikini giydiğinizde kendinizi formda ve güvende hissetmenize yardımcı olacak 6 egzersiz

Ebru Karaduman

Fitness Danışmanı

Bu yaz bikini giymek isteyenler için önemli ipuçlarını öğrenmek ister misiniz? Yazın hem bikini giyip hem de kendinizi mutlu ve rahat hissetmek istiyorsanız günde sadece 6 egzersiz için 30 dakikanızı ayırmanız yeterli.Karnınız içeride, kalça ve bacaklarınız sıkı, kollarınız iyi görünsün istiyorsanız bu egzersizler size göre. Her ne olursa olsun tatilinize bir gün kalaya kadar aşağıdaki egzersizleri yapmaya devam etmeniz gerekiyor. İşte kalça, bacak, karın ve kollarınızı çalıştıracak 6 egzersizin detayları:

Sıkı görünen kalça ve bacaklar hayal değil 

  1. Bacak ve kalçalar için; ellerinizi kalça kemiklerinizin üzerine yerleştirin. Önce tek adımla sağa doğru hafifçe zıplayın, hemen arkasından sola. Ve gittikçe hızlanın… Ortada bir su birikintisi olduğunu hayal ederek, zıplamaya devam edin (Toplamda 30 tekrar, 2 set yapmalısınız).
  1. Bacak ve kalçalar için; bacakları omuz genişliğinde açın, ellerinizi omuz hizasında öne doğru uzatarak birleştirin. Nefes alırken aşağıya doğru çökün, nefes verirken yukarıya doğru kalkın (Squat hareketini 15 tekrar, 2 set yapmalısınız).
  1. Bacak ve kalçalar için; dizlerinizin üzerine gelin, sonra ellerinizi omuz hizasında yere koyun. Kedi pozisyonunda uygulayacağımız bu hareket ile kalçalarınızın yandığını hissedeceksiniz. Tek bacağınızı yukarı doğru kaldırın ve 30 tekrar bacağınızı yukarı doğru durmadan ittirin. Hemen ardından, diğer bacak içinde aynısını uygulayın (2 set yapmalısınız).

 Kaslı bir karnınız neden olmasın?

  1. Karın kasları için; Sırt üstü uzanın, ellerinizi kalçanızın altına doğru yerleştirin. Nefes alırken, bacaklarınızı aşağıya doğru indirin, nefes verirken 90 dereceye kadar kaldırın. 10 tekrar bitene kadar ayaklarınız yer ile temas etmemelidir. Hareketi uygularken belinizde bir ağrı hissediyorsanız, dizlerinizi bükebilirsiniz (2 set yapmalısınız).
  1. Karın kasları için; sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi bükerek, bacaklarınızı masa pozisyonunda yukarı kaldırın. Ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Nefes verirken üst vücudunuzu yukarı kaldırın. Mekik hareketi süresince karın kaslarınızı iyice sıkıştırın (20 tekrar, 2 set yapmalısınız).

Sıkı kollara kavuşmak için çok basit bir öneri

  1. Kollar için; ellerinize 1’er kiloluk dambıl veya su şişesi alın. Kollarınızı önce yanlara, sonra öne doğru kaldırın (Bu kol çalışmasını, 15 tekrar, 2 set uygulayabilirsiniz).
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.