Ağrı İçin Akupunktur

Ağrı İçin Akupunktur

Akupunktur ile ağrı tedavisi günümüzde çok popüler. Ağrı kesiciler ile ağrıya yaklaşmak, sorunun asıl kaynağını ortadan kaldırmadan bunun işaretini görmezden gelmeye çalışmak demektir.

Dr. Murat Unan
Tamamlayıcı Tıp Uzmanı

Ağrı, bedende “bir şeylerin yolunda gitmediğinin” en temel göstergelerinden biridir.

Bedenimizdeki bütün hücreler, “temel madde” olarak adlandırdığımız bağ dokusu içinde yer almaktadır. Hücrelerimiz, bütün yaşamsal fonksiyonlarını bu ortam içinde gerçekleştirirler.
Dolayısıyla “temel maddenin” durumu hem bizim sağlık düzeyimizi belirler hem de burada biriken maddeler ağrının oluşmasına neden olur. Ayrıca bütün hücrelerimiz 500 bin km’lik bir sinir ağı sayesinde birbirleriyle iletişim içindedirler. Böylece bedenimizin herhangi bir yerinde oluşan bir hastalık buradan çok uzaktaki başka bir bölgeyi olumsuz etkileyebilir. Örneğin, herhangi bir operasyondan sonra, migren ağrıları veya sindirim sistemi sorunları ortaya çıkabilir.

Bütünsel tedavi yöntemleri insanı hücre, organ veya sistemlerini ayrı ayrı değerlendirmek yerine, bir bütün olarak ele alan bir yaklaşımdır. Bütünsel tedaviler içinde uyguladığımız yöntemler, “temel maddenin” arındırılmasını ve vejetatif sinir sisteminin haberleşme özelliğini kullanarak etki gösterirler.
Bu bakış açısıyla bütünsel tedavi yöntemlerinde yarar görebilecek ağrılı şikayetlerden bazıları:
• Kas – eklem ağrıları
• Boyun, sırt ve bel ağrıları
• Fibromiyalji
• Spor yaralanmalarından sonra oluşan ağrılar
• Migren ve diğer baş ağrıları
• Romatizmal hastalıklar (Romatoid Artrit, Osteoartrit gibi)

Bütünsel tedavi bakış açısıyla, ağrıyla seyreden şikayetler için çok yönlüdür. Bu programları, herkesin kendi gereksinimlerine göre birlikte belirliyoruz:
Nöralterapi ile ağrılı alanların ve noktaların kanlanmasını ve sinirsel iletimini yeniden düzenleyerek, ağrıya neden olabilecek bozucu alanları belirleyip, etkisiz hale getiriyoruz. Nöralterapi ile hücrelerin ve içinde yaşadıkları ortamın (“temel madde”) işlevlerini regüle ediyoruz.
– Akupunktur ile ağrılı noktaları uyararak düzenleyerek ve bedenin enerji dengesini (chi) yeniden kazanmasını sağlıyoruz.
– Ağrılı kas ve eklemler üzerinden elle yapılan uygulamalarla (manuelterapi) ağrının giderilmesine yardımcı oluyoruz
– Özel frekanslı manyetik alan ve biofoton uygulamalar ile hücreler arasındaki dengeye yardımcı oluyoruz.
– Uyarılmış oksijen tedavisi (singlet oxygene energy) ile bütün hücre ve dokuların canlanmasını sağlıyoruz.
– Ağrıyla birlikte oluşan (bazen de tam tersi) duygusal blokajlarından kurtulmaya yardımcı oluyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.