Ağrıdan Kurtulmanın Yolu: Proloterapi

Ağrıdan Kurtulmanın Yolu: Proloterapi

agridan-kurtulmanin-yolu-proloterapiStresli iş ve yaşam koşulları, egzersizden uzak kalmak başta kas ve iskelet sistemi kaynaklı; baş, boyun, bel ağrısı olmak üzere birçok ağrılı hastalığı da beraberinde getirir. Türkiye de son yıllarda uygulanan doğal bir ağrı tedavi yöntemi olan Proloterapi ile bu ağrılardan kurtulmak mümkün…

Dr. İlker Solmaz
Anestezi ve Reanimasyon Uzm.

Günümüzde çoğu kişinin yanından eksik etmediği ağır kesiciler sadece vücudun tepkisel sesini kısmaya yaramaz sürekli kullanıldığında bağımlılığa dönüşerek faydadan çok zarar verir. Devamlı kullanılan ağrı kesiciler; iç organlara hasar vermeye başlayarak zamanla başka hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Ağrıdan kurtulmanın tek yolu, ağrıya neden olan hasarlı bölgenin tedavi edilmesidir. Proloterapi son yıllarda dünyada bir çok uzman hekim tarafından uygulanan , yüzde yüze yakın iyileşme imkanı sunan doğal ağrı tedavisi yönetimidir.

Ağrıdan Tek Kurtuluş Hasarlı Bölgenin Tedavisidir

Proloterapi yöntemiyle; ağrının kaynağı olan bölgeye şekerli sudan oluşan özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle hasarlı bölgede tamir edici hücrelerin çoğaltılması ve dokuların canlandırılması sağlanır. Bu yöntemle hasta 2-3 seans sonra ilaç ya da ameliyata gerek kalmadan kronik ağrılarına neden olan hasarlı bölgenin kalıcı olarak tedavi edilmesi ile ağrılarından kurtulur.

Ağrı Kesiciler Sadece Vücudun Tepkisel Sesini Kısar

Ağrı hissini ortadan kaldırmak için içilen ağrı kesicilerin bilinçsiz kullanılması beklenmedik hastalıklara yol açabilir.Ağrı kesiciler, yalnızca vücudumuzun tepkisel sesini kısar, sürekli kullanıldığında ise vücut ağrı kesicilere alışır ve zamanla iç organlara zarar vermeye başlar. Bu durum karaciğer yetmezliğinden mide kanamasına, kansızlıktan bağırsak şikâyetlerine kadar birçok hastalığa neden olur.

Hekim Seçerken Dikkatli Olun

Doğal bir ağrı tedavisi yöntemi olan proloterapinin hiçbir yan etkisi yoktur. Bu yöntemi uygulayan hekimlerin eklem ve bağ dokularına hâkim olması gerekir. Hekim seçilirken çok dikkat edilmelidir. Tecrübesiz ellerde yapılan tedaviler birçok komplikasyona neden olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.