Altın Koza Sahiplerini Buldu

25.09.2023
895
Altın Koza Sahiplerini Buldu

30’uncu kez düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film” Umut Subaşı’nın yönettiği “Sanki Her Şey Biraz Felaket” filmi, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” Umut Subaşı, “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülü “Cam Perde” filmiyle Selen Kurtaran, Rıza Akın “En İyi Erkek Oyuncu”, “Karganın Uykusu” filmiyle Ahmet Agğün aldı.

—–

30. kez düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ödül töreni Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlığında,, Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak verilen ‘’Sinemamızın Yüzü’’ ödüllerinin takdim edilmesiyle başladı.

Türk Sineması’nın 60 yılında var olan usta oyuncu Türkan Şoray’a ödülünü Zeydan Karalar takdim etti. Şoray “Ben bugün bu ödülü, Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kadınlara verdiği haklar sayesinde alıyorum. Cumhuriyet kadını olarak Atatürk’e çok şey borçluyum ve minnet doluyum. Cumhuriyet’in bir sanatçısı olmak benim için gururların ve onurların en büyüğü” dedi.

Türk Sineması’nın unutulmaz aktörlerinden Kadir İnanır’a ödülünü Merve Dizdar takdim etti. İnanır, ödül konuşmasında “Dünyanın en güzel ülkesini burada yaşayan milyonlarca insan festival alanına çevirecek. Hep birlikte “Yaşasın tam bağımsız Türkiye, diyeceğiz” dedi. Ödül sonrası birlikte sahneye çıkan iki usta isim dakikalarca ayakta alkışlandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.